Specijalna bolnica pruža ordinacijske preglede specijalista i lekara opšte prakse na Vračaru
Pročitaj više
Porodična ordinacija za odrasle i decu na Vračaru. Specijalistički pregledi, dijagnostika kućne posete, palijativna nega
Pročitaj više
Pulmološka lekarska ordinacija Pulmo Centar nalazi se na Novom Beogradu. Tim pulmologa specijalista i drugi internistički pregledi. Ultrazvučna dijagnostika, saradnja sa osiguravajućim kućama
Pročitaj više
Poliklinika na Vidikovcu, sa kompletnim internističkim i specijalističkim pregledima, vrhunskim stručnjacima i kompletnim paketima usluga po prihvatljivoj ceni, za svakog pacijenta.
Pročitaj više
Na našoj poliklinici uradite kompletni paket kardioloških pregleda od strane vrhunskih stručnjaka u Beogradu.
Pročitaj više
Opšta bolnica i poliklinika Euromedik Beograd pružiće Vam najkvalitetniju uslugu u svim oblastima koje su obuhvaćene našim radom. Bolnica i poliklinika Euromedik Beograd je lider u službi Vašeg zdravlja.
Pročitaj više
Specijalistička ordinacija na Vračaru pruža sve internističke preglede, prvenstveno kardiološke i pulmološke pakete, kao i post covid lečenje i kućne posete na adresi
Pročitaj više
Rešite uspešno svaki zdravstveni problem, uz maksimalnu pažnju visokostručnog tim specijalista, posetite internističku ordinaciju Kutak Zdravlja Dr Milena Mišković. U prijatnom ambijentu dostupne su kompletne usluge iz oblasti interne medicine i ultrazvučni pregledi
Pročitaj više
Srčane mane nastaju kao posledica zapaljenja srčanih zalistaka, povišenog krvnog pritiska-hipertenzije, pojedinih sistemskih bolesti, kao što je reumatoidni artritis i lupus i slično.
To su srčane mane sa kojima se deca rađaju. Takve urođene srčane mane ponekad ne predstavljaju ozbiljan zdravstveni problem i jednostavno mogu da se uklone. Zahvaljujući razvoju medicine, urođene mane mogu da se kontrolišu ili leče u čak 90% slučajeva. Blagovremeno urađena operacija u velikom broju slučajeva garantuje izlečenje kao i normalan budući život.
Postoji nekoliko grupa urođenih srčanih mana. U prvu grupu spadaju oko 20-25% jako teških i retkih srčanih mana, koje zahtevaju doživotnu kontrolu. Druga grupa, od 35-40% su umereno teške srčane mane, koje se uspešno operišu i potom kontrolišu. Treća grupa, je oko 40% lakših srčanih mana, kod kojih, ako se pravovremeno operišu, nema potrebe za daljom kontrolom, ili je ona retka.
Urođene srčane mane zahtevaju dobre stručnjake i dobru dijagnostičku tehniku. Ukoliko se ovakve mane ne leče adekvatno u detinjstvu, u odraslom dobu može doći do brojnih problema. Ti problemi se mogu javiti kao poremećena funkcija srčanih zalistaka, proširenje pojedinih srčanih šupljina i pojava aritmije, što sve zahteva ponovnu intervenciju.
Stečene srčane mane nastaju kao posledica zapaljenja srčanih zalistaka. Ovo zapaljenje, opet, može nastati usled reumatske groznice, endokarditisa, ili kao posledica koronarne bolesti, kao što je infarkt miokarda. Stečene srčane mane mogu nastati i kao posledica visokog krvnog pritiska, pojedinih sistemskih bolesti...
Sve srčane mane mogu biti ozbiljne, u zavisnosti od toga u kom su stadijumu bolesti. Ugradnja stenta je jedno od rešenja. Stent se jednostavno postavlja a njegova funkcija je da otkloni suženje i omogući normalan dotok krvi u srce, čime će se srce normalno ishranjivati.
Intervencija koja se najčešće izvodi kod stečenih srčanih mana je zamena srčanih valvula, odnosno, zalistaka sa veštačkim. Problem sa srčanim zaliscima prisutan je kod svih starosnih doba zbog podložnosti infekcijama, usled čestih prehlada, zatim higijene usta i zuba koja nije na zavidnom nivou, odakle infekcija može da se širi i napada srce. Moguće su i komplikacije usled neadekvatnog uzimanja antikoagulativne terapije (lekova koji razređuju krv).
Mnoge srčane mane mogu biti komplikovane i sa lošom prognozom. To su takozvane, mane sa cijanozom, gde svako može da uoči kod obolelog plavičastu prebojenost usana, krajeva ušnih školjki i prstiju. Ovakvi pacijenti imaju otežano disanje, brzo se zamaraju, a sve je to posledica mešanja krvi između leve i desne polovine srca ili prirodne anomalije koja postoji.
Cene se kreću u rasponu od 3500 do 5000 dinara za kardiološki pregled, uključujući EKG.
Ergometrija, test opterećenja srca, od 2500 do 10800 dinara.
Cena ugradnje stenta se kreće u rasponu od 500 do 3000 evra.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate ordinacije ispod teksta.