Specijalistička ordinacija Herz Medika nalazi se u jednom od najlepših delova Beograda, na Vračaru, u neposrednoj blizini Hrama Svetog Save.
Pročitaj više
Poliklinika specijalizovana za hirurgiju, internu medicinu i radiologiju. Nalazi se u mirnom delu Novog Beograda, a u saradnji sa specijalistima pruža visok kvalitet pregleda i intervencija
Pročitaj više
Opšta bolnica i poliklinika Euromedik Beograd pružiće Vam najkvalitetniju uslugu u svim oblastima koje su obuhvaćene našim radom. Bolnica i poliklinika Euromedik Beograd je lider u službi Vašeg zdravlja.
Pročitaj više
Specijalistička ordinacija na Vračaru pruža sve internističke preglede, prvenstveno kardiološke i pulmološke pakete, kao i post covid lečenje i kućne posete na adresi
Pročitaj više
Internistička specijalstička ordinacija na Vračaru, nudi specijalističke preglede i pakete, kao i ultrazvučnu dijagnostiku, postkovid lečenje kao i kućne posete.
Pročitaj više
Neurokard je internistička i kardiološka ordinacija u Beogradu specijalizovana za kardiološka i neurološka oboljenja
Pročitaj više
U “Gracia Medika” poliklinici u centru Beograda dostupni su Vam najtraženiji kardiološki pregedi koje obavlja specijalista kardiologije.
Pročitaj više
Kardiološka ordinacija dr Nikčević nalazi se na Zvezdari, u Gvozdićevoj 13. Nudimo širok spektar kardioloških usluga, a poseban akcenat stavljamo na procenu za ugradnju pejsmejkera, njegovu kontrolu i eventualnu korekciju terapije.
Pročitaj više
Balkan Medic je savremeni dijagnostički centar u srcu Dorćola, na Starom Gradu. Nudimo sledeće vrste usluga: ultrazvučnu dijagnostiku, kardiologiju, endokrinologiju, opšti lekarski i internistički pregled i preventivni kardiološki i internis...
Pročitaj više
Rešite uspešno svaki zdravstveni problem, uz maksimalnu pažnju visokostručnog tim specijalista, posetite internističku ordinaciju Kutak Zdravlja Dr Milena Mišković. U prijatnom ambijentu dostupne su kompletne usluge iz oblasti interne medic...
Pročitaj više
Internistička ordinacija "NADA - A" smeštena je u blizini opštine Čukarica i hotela Šumadija, na adresi Šumadijski trg 4/2, u Beogradu. Domen naših usluga obuhvata preglede, dijagnostiku i prepisivanje terapije našim pacijentima.
Pročitaj više
Poliklinika Euromedik Beograd u svojoj ponudi ima vrhunske preglede kada je kardiologija u pitanju. Najsavremenije specijalističke preglede uz dijagnostiku nudimo Vam na pet lokacija u Beogradu.
Pročitaj više
Prepustite brigu o Vašem zdravlju vrhunskom timu stručnjaka, posetite polikliniku Gracia Medika koja se nalazi u samom centru Beograda. U prijatnom ambijentu nudimo Vam konsultacije i preglede iz hirurgije, ginekologije, fizijatrije, ultrazv...
Pročitaj više
Svi verovatno znamo nekoga koga muci angina pektoris ili je možda imamo i sami. Ovo je prvi stadijum koronarne bolesti koji se ispoljava anginoznim bolom ili napadom i prethodi infarktu srca. Simptomi angine pektoris dosta podsećaju na infarkt miokarda, koji ume da potraje dosta duže.
Ono što odlikuje anginu pektoris jeste bol iza grudne kosti koji često varira po intenzitetu, od blagog do snažnog bola. Taj bol prati osećaj pritiska i stezanja u grudima, često i gušenje, pri čemu se širi u levu ruku, levo rame ili vilicu. Ponekad jaku bol možete osetiti na netipičnom mestu kao što je predeo između lopatica, bol u ramenima (češće levom), u čašicama ili samo u laktu; tom prilikom se dešava da bol traje i oko desetak minuta, uglavnom ga prati nagli skok krvnog pritiska, koji se posle ovog napada brzo normalizuje.
Kada govorimo o infarktu miokarda, njega prati iznenadan i nagli osećaj slabosti, jako preznojavanje, osećaj nedostatka vazduha u plućima. Tup bol u plućima u slučaju nastanka infarkta miokarda veoma je sličan sa anginoznim napadom, međutim, razlika je u tome što on ume da potraje i duže od pola sata, nekada i više od par sati i često je toliko intenzivan da je nepodnošljiv.
Ova manifestacija bolesti dolazi nakon doživljenog jakog stresa ili svakodnevnog fizičkog napora. Prepoznatljivi angina pektoris simptomi su anginozni napadi koji traju od tri do pet minuta, nakog čega se povlače – slabe, sve dok ne prestanu. Kod ljudi kojima je već dijagnostikovana angina pektoris, ovaj napad mogu dobiti i pri uobičajenim svakodnevnim aktivnostima i minimalnim fizičkim naporima. Kao primer možemo navesti, najobičnije penjanje uz stepenice. Napad se dešava zbog toga, što su organizmu potrebene veće količine kiseonika usled napora, međutim kiseonik ne dospeva u dovoljnoj količini u srce.
Ova vrsta bolesti nastupa potpuno nenajavljeno, pri čemu se anginozni napadi javljaju i u snu i kada čovek odmara. Do ovakvih simptoma dolazi zbog značajnog ili čak potpunog zapušenja krvnog suda, kada krv potpuno iznenada prestane dolaziti u potrebnim količinama u srce. Ako se ovakvo stanje produži, postoji velika verovatnoća da će obolela osoba doživeti infarkt. Za razliku od stabilne angine pektoris, ovde su simptomi znatno izraženiji, odnosno, napad je produžen i traje najmanje petnaest minuta, nekad i preko pola sata, čak i pored svih mera koje čovek preduzima da bi pomogao sebi, kao što je ležanje u krevetu i potpuno mirovanje.
Na sreću, ovo je vrlo redak oblik bolesti i prisutan je tek kod 2% obolelih. Tipični simptomi za spazmičnu anginu pektoris su kontrakcije u predelu grudi i bolovi u grudnom košu. Jako probadanje u grudima se sanira brzo lekovima koje prepiše kardiolog.
Ono što želimo istaći jeste da se stabilna angina pektoris ne sme zapustiti u lečenju, jer može preći u nestabilnu anginu pektoris, koja je kako smo pročitali, teže oboljenje i rizik od infarkta je daleko veći.
Bol i stezanje u grudima se javlja zbog toga što koronarni krvotok nije u stanju da obezbedi srcu potrebnu količinu krvi, pa nastaje takozvana ishemija miokarda. Drugim rečima to bi značilo – slaba prokrvljenost. Najčešći uzročnik ovog oboljenja jeste ateroskleroza koja dovodi do sužavanja prečnika krvnih sudova srca. Dosta faktora može dovesti do nastanka angine pektoris, kao što su povišen krvni pritisak, visoke vrednosti triglicerida i holesterola u krvi, šećerna bolest, gojaznost, stres, slaba fizička aktivnost, pušenje, a svakako postoji i genetska predodređenost.
U slučaju da se dogodi napad angine pektoris, pacijentu se daju 1 do 2 lingvalete nitroglicerina, čime se nastoji prekinuti dejstvo simptoma. Preporučuje se i davanje nekog anksiolitika kako bi se pacijent primirio i kako bi se usporio puls, jer se svako uplaši, što je prirodna reakcija. Ako nema nitroglicerina, preporučuju se antagonisti kalcijuma, posebno u slučaju napada koji je povezan sa visokim krvnim pritiskom. Lekar će vam savetovati da se pobrinete o svom zdravlju, tako što ćete ukloniti sve faktore rizika, kao što su gojaznost, pušenje, visok krvni pritisak, a kod dijabetičara da se postigne dobra kontrola glikemije.
Za specijalistički pregled kardiologa, potrebno je u proseku izdvojiti od 3500 do 5000 dinara.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate ordinacije ispod teksta.