Opšta bolnica i poliklinika Euromedik Beograd pružiće Vam najkvalitetniju uslugu u svim oblastima koje su obuhvaćene našim radom. Bolnica i poliklinika Euromedik Beograd je lider u službi Vašeg zdravlja.
Pročitaj više
U centru Corpore Sano u Beogradu profesonalni fizijatri ispravljaju najčešće deformitete kičmenog stuba i nogu.
Pročitaj više
Oslobodite se bola i omogućite Vašem organizmu da se ponovo sa lakoćom kreće, posetite ambulantu za rehabilitaciju Nivex. Profesionalni tim ordinacije pruža usluge fizikalne terapije, kinezi terapije, kao i različite vrste masaža sa najčistijim eteričnim uljima
Pročitaj više
UniFizio ambulanta za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju nudi kompletnu uslugu fizikalne terapije u prijatnom i komfornom ambijentu
Pročitaj više
Fizikalna medicina Intermed Plus poseduje dugogodišnje iskustvo u lečenju bolnih sindroma u reumatologiji i neurologiji, sportskih povreda, posttraumatskih i postoperativnih stanja. U terapiji koristimo oprobane rehabilitacione tehnike: laser, ultrazvuk, TENS, IFS struje
Pročitaj više
Fizikalna terapija Fizikus svojim radom pokriva oblasti fizikalne medicine i rehabilitacije, interne i sportske medicine. U prijatnom ambijentu dočekaće Vas vrhunski tim stručnjaka iz pomenutih oblasti koji nastoji da Vam pruži najviši vid adekvatne medicinske pomoći.
Pročitaj više
Fizioterapeutska ambulanta Vasić se nalazi na adresi Pariske komune 6, Beograd.
Pročitaj više
Fizikalna terapija i rehabilitacija Batajnica na jednom mestu objedinjuje sve oblike fizikalne terapije. Kombinacijom dugogodišnjeg iskustva, znanja i kvalitetne opreme, stručni fizioterapeuti nastoje da očuvaju i poboljšaju zdravlje pacijenata
Pročitaj više
Holistički terapeut Daniela Lukić u svom radu objedinjuje znanja i veštine iz različitih područja, kao što su: homeopatija, biorezonantna analiza, Bahove kapi, hipnoterapija Tokom terapija praktikuju se holistički pristup, uz maksimalnu posvećenost svakom klijentu.
Pročitaj više
Ukoliko Vas muči bol u leđima ili sportske povrede, fizikalna terapija Fiziokinezis je pravi izbor za Vas. U moderno opremljenom prostoru na Vračaru, dočekaće Vas iskusni fizioterapeuti koji primenjuju najsavremenije rehabilitacione tehnike i opremu
Pročitaj više
Omogućite Vašim zaposlenima prijatnu i opuštajuću masažu na radnom mestu od strane profesionalnih masera i fizioterapeuta Masaža Kao Lek. Pored masaže, naš iskusni tim se trudi da kroz jedinstvene edukacije zaposlenih smanji dane bolovanja i odsustvo sa posla.
Pročitaj više
Negujte Vašu lepotu poput boginje, posetite salon Afrodita DM. U prijatnom ambijentu salona koji se nalazi u Mirijevu, dostupni su ekskluzivni frizersko-kozmetički i medicinski tretmani za žene i muškarce, namenjeni očuvanju lepote i zdravlja.
Pročitaj više
Fizikalna terapija Beauty of Quince namenjena je kako pacijentima i rekreativcima, tako i profesionalnim sportistima. Naš rad zasniva se isključivo na primeni manuelnih tehnika tretiranja različitih problema vezanih za kičmu, bez upotrebe električnih aparata.
Pročitaj više
Specijalizovana ambulanta za rehabilitaciju Fiziomedic, uz kompletnu fizikalnu terapiju posebnu pažnju poklanja sertifikovanim manuelnim tehnikama u cilju rasterećenja, nameštanja i lečenja kičmenog stuba i zglobova.
Pročitaj više
Liderna centar bavi se limfnom drenažom i tretmanom limfedema, fizikalnom terapijom i terapijskim masažama. U ponudi imamo poklon vaučere!!!
Pročitaj više
Kičma - Specijalistička ordinacija fizikalne medicine u ulici Gospodara Vučića 130, Voždovac
Pročitaj više
Ordinacija fizikalne medicine u Beogradu, Laser Plus poseduje dugogodišnje iskustvo u lečenju svih vrsta povreda i bolnih stanja. U prijatnom ambijentu ordinacije koja se nalazi na Banovom brdu dočekaće Vas stručno i ljubazno osoblje na čelu sa dr Biljanom Gajić
Pročitaj više
Kako se izvodi spondiloza lecenje? Spondiloza se drugačije može nazvati okoštavanjem kičme. To su bolovi koji se javljaju u leđima i vratu, spadaju u degenerativne promene, međutim, sa njima bi trebalo naučiti živeti i primenjivati sve one mere lečenja koje prepisuje vaš lekar.
Bolovi u vratu i leđima su sve češći, i obično su posledica savremenog načina života. To bi značilo da previše sedimo, malo se krećemo ili nimalo, nezdravo se hranimo, a izloženi smo i stalnom stresu... Spondiloza je degenerativno oboljenje kičme, i to je jedan genetski uslovljen proces.
Spondilozu mogu ubrzati ili usporiti neki faktori, a to su pre svega, držanje tela, profesije koje zahtevaju od osobe da bude u određenom položaju – to može da bude predugo sedenje, ili recimo, neminovnost zauzimanja prinudnog položaja (kod vozača, programera i svih drugih koji rade za računarom, kod građevinskih radnika, itd); takođe, i nepravilno odmaranje može da bude okidač za pojavu spondiloze, ali i prvelika telesna masa...
Spondiloza se najčešće opisuje kao bol u vratnom delu kičme. Usled toga često nastaju glavobolje i smanjuje se ukupan kvalitet života. Ređi uzroci ovakvih bolova su razni zapaljenski procesi, osteoporoza, tumori, povrede...
Cervikalna spondiloza je bolest čiji se simptomi razvijaju i javljaju postepeno. Pacijent oseća bolove u vratu, ruci i ramenu. Obično postoje i parestezije, a to su osećaji u vidu mravinjanja, i to se javlja u delu kože koji je inervisan zahvaćenim nervom.
Spondilozu možemo da podelimo na cervikalnu i lumbalnu. Kao što samo ime kaže, kod lumbalne spondiloze ili okoštavanja, bolovi se javljaju u krstima. To se dešava najčešće nakon nekog naprezanja. Bol može da se proširi do nožnih prstiju
Možda imate ovo oboljenje ili sumnjate da postoji kod vas, pa ćemo ukratko objasniti kako nastaje. Ono se razvija kao rezultat habanja hrskavice i kosti u vratnom delu kičme. Kao što smo rekli, pogađa uglavnom stariju populaciju, ali isto tako može biti izazvana i nekim drugim faktorima.
Poznata je i kao spondiloza vratnog dela kičme, okoštavanje vrata, okoštavanje vratne kičme, cervikalni osteoartritis, cervikalna spondiloza.
Uzroci spondiloze su degenerativne promene na pršljenovima i diskovima, koji se pogoršavaju starenjem. Te promene su dehidracija diskova, diskus hernija, razvoj koštanih trnova (izraslina), krutost ligamenata.
Diskovi između pršljenova postaju suvi i počnu se skupljati, najčešće u vreme kada osoba uđe u četrdesete godine, i na taj način se smanjuje dejstvo diskova kao „jastučića“ između kostiju u vratu. Kako starimo, diskovi mogu razviti pukotine. Na taj način se diskovi mogu iskriviti ili se javlja hernija, odnosno pomeranje diskova iz međupršljenskog prostora.
Koštane izrasline čine dodatni pritisak na kičmenu moždinu i nerve, što sve znači da ćemo osećati bolove u zglobovima. Može se dogoditi da imate otežano pomeranje vrata ili da prilikom njegovog pomeranja osećate bol.
Interesantno je da se simptomi mogu javiti iznenada ili se razvijaju postepeno. Po intenzitetu, kreću se od blagih do ozbiljnih.
Prvi i osnovni simptomi su bol i ukočenost vrata. Može da se javi i bol iza plećke. Ljudi se takođe žale i na bolove duž ruku i prstiju. Bol koji osećaju povećava se pri sedenju, stajanju, kijanju, kašljanju ili kada osoba naginje vrat unazad.
Drugi simptomi su i glavobolja u potiljačnom delu glave, te peckanje ili utrnulost, koji se osećaju u rukama i ramenima, ali se mogu javiti i u nogama.
Spondiloza je sve češće prisutna kod mladih osoba, a osnovni razlozi za pojavu tih tegoba su nepravilan način života koji znači odsustvo bavljanja sportom, previše sedenja, nekretanje, nepravilno držanje tela, povećana telesna težina...
Bolest može da bude izražena i u grudnom delu. Nekada je ovo bila tegoba koja je pogađala ljude koji imaju preko 40 godina života, a danas za to nema pravila. Spondiloza nastaje kao posledica okoštavanja pršljenova, a ako je prisutna u grudnom delu, tada se bol javlja između plećki.
Kod spondiloze grudnog koša, bol se širi od plećki, prema prednjem delu grudi. Ponekad može da se dogodi da čovek oseti simptome kao da će dobiti infarkt miokarda, a zapravo se radi o spondilozi. U svakom slučaju, potrebno je posetiti lekara.
Za spondilozu je najvažnije da se pokrenete i to može da bude spasonosno za vašu kičmu. Lekar će savetovati vežbanje. Degenerativne promene na kičmi, kada su već nastupile, one ne mogu da se isprave, ali može da se uspori njihova progresija.
Koriste se i lekovi iz grupe nesteroidnih antireumatika, i njihov zadatak je da ublaže tegobe koje čovek oseća, kao i da omoguće olakšanje i vrate pokretljivost. Pored lekova i vežbi, bitno je pravilno držanje tela, osoba mora da izbegava rotacione pokrete i savijanje, da pažljivo ustaje i seda, da ne podiže teže predmete ili da bude veoma pažljiva prilikom toga.
*Za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate oglašivače koji se nalaze na stranici koju upravo čitate.
Ovo je nešto što sve nas najviše zanima – kako da pomognemo sebi? Lečenje vodi ka tome da se ublaže bolovi, potom smanji rizik od trajnog oštećenja, i da se omogući osobi da vodi normalan život.
Ako vam je dijagnostikovana spondiloza, najpre ćete biti upućeni na fizikalnu terapiju. Ona će mišiće vrata i ramena učiniti jačim, i istovremeno pomaže da se oni protežu. Fizioterapeut može da primeni i trakciju vrata, što znači upotrebu tegova da se poveća prostor između vratnih zglobova, i ublaži pritisak na diskove, kao i nerve vratnog dela kičme. Kao rezultat svega, osetićete smanjenje ili nestanak bola.
Takođe, spondiloza se može lečiti i upotrebom medikamenata. Tako se koriste lekovi protiv bolova, odnosno nesteroidni i anti-inflamatorni lekovi, potom mišićni relaksanti koji leče spazam mišića, kortikosteroidi u vidu steroidnih injekcija za bolove, ali i lekovi protiv epilepsije da bi se ublažio bol izazvan oštećenjem nerva, kao i antidepresivi.
Dobra vest jeste da opisani načini lečenja najščešće daju željene rezultate pa nije potrebno hirurško lečenje. Ipak, nekada se mora pribeći i ovoj metodi.
To se dešava u situacijama kada je stanje pacijenta ozbiljno, i kada on nije odreagovao na prethodne mere lečenja. Operacija može značiti uklanjanje dela pršljena, diskova ili koštanih izraslina, a sve iz razloga da bi se stvorilo više mesta za kičmenu moždinu i nerve.
Ako ste u našem tekstu prepoznali neke simptome koje i sami imate, dobro je da se obratite lekaru kako bi se izvršile potrebne pretrage, te ukoliko postoji dijagnoza spondiloze, da se pravovremeno započne sa terapijom.
Za pregled kod fizijatra, potrebno je izdvojiti od 2000 do 2500 dinara.
Cena terapije na aparatima, kreće se od 800 do 2000 dinara.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate ordinacije ispod našeg teksta.