Vitaminske infuzije i različite infuzije za pacijente, previjanje rana, promene katetera, davanje inekcija, kontrolni specijalistički pregledi na vašoj adresi u Beogradu.
Pročitaj više
Oslobodite se bola i omogućite Vašem organizmu da se ponovo sa lakoćom kreće, posetite ambulantu za rehabilitaciju Nivex. Profesionalni tim ordinacije pruža usluge fizikalne terapije, kinezi terapije, kao i različite vrste masaža sa najčistijim eteričnim uljima
Pročitaj više
Osteopatske manipulacije,Dry Needling terapija,Yumeiho - Japanska terapijska tehnika i još uno tehnika u našem salonu u Beogradu.
Pročitaj više
Ordinacija za opštu medicinu i estetske tretmane u centru Beograda. Izlazak na teren.
Pročitaj više
Specijalna bolnica pruža ordinacijske preglede specijalista i lekara opšte prakse na Vračaru
Pročitaj više
Pulmološka lekarska ordinacija Pulmo Centar nalazi se na Novom Beogradu. Tim pulmologa specijalista i drugi internistički pregledi. Ultrazvučna dijagnostika, saradnja sa osiguravajućim kućama
Pročitaj više
Opšta bolnica i poliklinika Euromedik Beograd pružiće Vam najkvalitetniju uslugu u svim oblastima koje su obuhvaćene našim radom. Bolnica i poliklinika Euromedik Beograd je lider u službi Vašeg zdravlja.
Pročitaj više
UniFizio ambulanta za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju nudi kompletnu uslugu fizikalne terapije u prijatnom i komfornom ambijentu
Pročitaj više
Fizikalna medicina Intermed Plus poseduje dugogodišnje iskustvo u lečenju bolnih sindroma u reumatologiji i neurologiji, sportskih povreda, posttraumatskih i postoperativnih stanja. U terapiji koristimo oprobane rehabilitacione tehnike: laser, ultrazvuk, TENS, IFS struje
Pročitaj više
Fizioterapeutska ambulanta Vasić se nalazi na adresi Pariske komune 6, Beograd.
Pročitaj više
U centru Corpore Sano u Beogradu profesonalni fizijatri ispravljaju najčešće deformitete kičmenog stuba i nogu.
Pročitaj više
Ukoliko Vas muči bol u leđima ili sportske povrede, fizikalna terapija Fiziokinezis je pravi izbor za Vas. U moderno opremljenom prostoru na Vračaru, dočekaće Vas iskusni fizioterapeuti koji primenjuju najsavremenije rehabilitacione tehnike i opremu
Pročitaj više
Išijas je bol koji se pojavljuje u donjem delu leđa i osetilo ga je mnogo ljudi. U daljem tekstu ćemo objasniti preciznije kakvo je to oboljenje, kako da prepoznate simptome, kako da lečite ovaj neprijatan bol... Nastavite sa čitanjem.
Dakle, išijas nastaje tako što se nagnječi jedan od pet kičmenih korenova živaca, a oni svi zajedno čine išijadični živac.
Osoba može da oseća bol u lumbalnom delu leđa, ali se on proteže duž noge, sve do stopala, a oseća se i u zadnjici. Primera radi, išijas se često javlja kod žena koje se nalaze u drugom stanju, iz razloga što je njihova kičma opterećena.
Glavni razlog zbog koga se išijalgija javlja jeste prirodno starenje organizma, usled koga se javljaju degenerativne promene na međupršljenskim diskusima. Primera radi, okidač za pojavu išijasa može da bude neki neprirodan, nagli pokret, ili dizanje većeg tereta na nepravilan način.
U tim slučajevima, dolazi do pucanja prstena diskusa, i tada on počne da pritiska određeni kičmeni koren.
Na početku, možete da osetite olakšanje kada stavite hladne obloge. Njih postavljate na bolom zahvaćeno područje i to ponavljate nekoliko puta dnevno po dvadeset minuta. Nakon ovog početka lečenja, može da se pređe na tople obloge, i to se obično dešava posle dva do tri dana. Ako se bol i dalje nastavi, vi možete da probate da naizmenično koristite i tople i hladne obloge.
Bol možemo da podelimo na akutni, subakutni i hronični, a to zavisi od dužine njegovog trajanja. Na primer, hrončni bol traje duže od 12 nedelja, dok je akutni prisutan manje od 6 nedelja, a subakutni traje između ova dva perioda.
Pre svega, potrebno je da odete kod fizijatra, i on će vam prepisati izvođenje određenih vežbi koje bi trebalo da preduprede pojavu sledećih bolova. Korisno je da znate da vežbe dovode do znantnog smanjenja bola, a potrebno je i da se poveća mišićna snaga, dakle da se ojača muskulatura, i da se popravi opšta kondicija leđa i tela.
Išijas se leči i magnetoterapijom, elektroterapijom, termoterapijom, laseroterapijom, kineziterapijom i ultrazvučnom terapijom. U suštini, cilj je da se pokuša sve što je dostupno i moguće, kako bi se izbegla hirurška intervencija. Još neki od načina su da promenite stil života, da se više krećete, da ispravite držanje, izbegavate opterećenje kičmenog stuba i slično. Ipak, operacije su nekada neminovnost, da bi se čovek oslobodio bola i vratio normalnom funkcionisanju i kvalitetu života. Hirurški zahvati dovode do bržeg izlečenja, međutim, ipak se izbegavaju usled mogućih komplikacija i pre toga se pokušaju sve ostale metode i načini lečenja.
Bitno je da znate da kada uzimate tablete, vi tada ne lečite uzrok bola, već njegove posledice, što nas opet vodi ka zaključku da se išijas leči vežbanjem. Dobro je zagrejavati lumbalni deo, piti vitamine iz B kompleksa, redovno šetati, i spavati u takozvanom Vilijamsovom položaju – to je položaj sa savijenim nogama.
*Za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate lekarske ordinacije koje se nalaze oglašene na stranici koju upravo čitate.