Geodetske usluge u građevinarstvu, mašinstvu, arhitekturi i prodaja geodetske opreme u Obrenovcu
Pročitaj više
Geodetske usluge na teritoriji Zemuna i cele Srbije. Usluge za pravna i fizička lica. Izrada geodetskih snimaka, ucrtavanje objekata u katastar, legalizacija i drugo
Pročitaj više
Geodetske usluge na teritoriji Beograda i okoline. Usluga geodetskog snimka, elaborati geodetskih radova, izrada topografskog plana za pravna i fizička lica
Pročitaj više
Studio za geodetske poslove Intergeo obavlja kompletne geodetske usluge profesionalno, kvalitetno i u najkraćem mogućem roku. Naš dugogodišnji tim zaposlenih koristi najsavremeniju geodetsku opremu koja poseduje sve potrebne licence za rad
Pročitaj više
Licencirana geodetska agencija XYZ ENGINEERING nudi inovativne i kvalitetne usluge iz oblasti geodezije. Širok spektar stručnosti i sposobnosti našeg profesionalnog tima garantuje da će svi geodetski poslovi biti završeni brzo, povoljno i uz poštovanje važećih propisa.
Pročitaj više
Firma "Geosmart", nudi vam vrhunske usluge u izvodjenju poslova inzenjerske geodezije.
Pročitaj više
Firma Geo SLAJ nudi Vam kompletne geodetske usluge na teritoriji celog grada, uz najviši vid odgovornosti pri radu. Naš tim čini kvalitetan i stručan kadar koji poseduju licencu Inženjerske komore, kao i preko 12 godina iskustva u praksi…
Pročitaj više
Geometar Goran iz Beograda može Vam pomoći ako Vam zatrebaju topografski plavovi, formiranje građevinskh parcela ili legalizacija objekata.
Pročitaj više
Projektni biro Design N pretvara vase zelje u stavrnost. Izrada kompletne tehnicke dokumentacije, kao i izrada projekta za kucu, izrada projekta legalizacije, izrada projekta enterijera
Pročitaj više
Slobodno se može reći da legalizacija kuće nikada nije bila povoljnija. Postoji veliki broj nelegalno podignutih objekata, koji ne mogu biti upisani u zemljišne knjige. Na primer, Kaluđerica nadomak Beograda, najveće je „divlje naselje“ koje postoji na Balkanu. Samo to dovoljno govori koliko je postupak ozakonjenja objekata, odnosno kuća, neophodan.
Za relativno male pare, vlasnici bespravno sazidanih objekata, bez obzira na to gde se nalaze, moći će da ozakone svoju imovinu, a to pravo imaće i vlasnici koji do sada zahtev za legalizaciju nisu podneli.
Prema najnovijim podacima, čak 30 posto od ukupno izgrađenih zdanja nije legalizovano. Dakle, taj broj je oko milion i po objekata, a najviše kuća do 100 kvadratnih metara.
Prema novom Zakonu o ozakonjenju, vlasnici koji su podneli zahtev za legalizaciju, neće morati da podnose dodatna dokumenta. Ukoliko su predali sve što je potrebno, biće neophodno da plate samo taksu.
Ovo je ključno pitanje koje zanima ljude koji su podneli zahtev za legalizaciju. Ukoliko je vaša kuća površine do 100 metara kvadratnih, platićete taksu u iznosu od 5000 dinara, ako je kuća do 200 kvadrata, biće potrebno izdvojiti 15000 dinara, a do 300 kvadrata, 20000 dinara. Ukoliko imate kuću veću od 300 metara kvadratnih, potrebno je platiti taksu u iznosu od 50000 dinara.
Koja je procedura za vlasnike koji nisu podneli zahtev za legalizaciju?
I ovde takođe važi jedna jednostavna procedura. Pored dokaza o plaćenoj taksi, moraće da pribave još dva dokumenta, a to su izveštaj o zatečenom stanju objekta, kao i dokaz o svojini.
Izveštaj o zatečenom stanju se dobija u projektnim biroima, dok se dokaz o svojini dobija u Katastru.
Ukupni troškovi ovakvih vlasnika iznosiće oko sto evra, pod uslovom da je kuća do 100 metara kvadratnih i da poseduju geodetski snimak.
Kao što smo naveli, kuće u Kaluđerici uglavnom nisu legalizovane. Razlog tome su verovatno bili preveliki troškovi i spora i komplikovana procedura.
Sa druge strane, ako se žitelji Kaluđerice koji su vlasnici bespravno podignutih objekata, ogluše o nov zakon, biće suočeni, nažalost, sa negativnim posledicama, kao što je rušenje kuće, a sve zbog nepoštovanja zakona.
Pre donošenja novog Zakona o ozakonjenju, postupak legalizacije bio je skuplji čak 571 put, jer je ranije bilo potrebno oko 2 858 000 dinara da bi se legalizovala kuća od 100 kvadrata. To je za mnoge ljude bilo nedostižno da plate.
Ovako visoka cena legalizacije u to vreme, pojavljivala se zbog naknade za uređenje građevinskog zemljišta, kao i administrativne takse, koje su sada ukinute.
Sa druge strane, svi vlasnici kuća koji nisu podneli zahtev za legalizaciju, dobijaće rešenja o rušenju.
Da biste izbegli ovako neželjene posledice, iskoristite pogodnosti koje vam donosi novi Zakon o ozakonjenu, jer on svima omogućava da mnogo jeftinije, lakše i brže ozakone svoje kuće.
Na ovaj način biće rešen problem nelegalnih objekata, čime se stiču razne prednosti, kao što su ostavljanje kuće u nasledstvo deci, unucima, ili stavljanje kuće pod hipoteku radi uzimanja kredita.
Za kuće do 100 metara kvadratnih, taksa je 5000 dinara; do 200 kvm, taksa iznosi 15000 dinara, a do 300 kvadratnih metara – 20 000 dinara. Za kuću čija površina prelazi 300 kvadrata, potrebno je izdvojiti 50 000 dinara.
*Cene su informativnog karaktera, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate firme ispod teksta.