Dodaj firmu

Vodič za renoviranje vašeg stana: 7 pravila kojih se treba pridržavati

; Ažurirano 16.01.2024.
Vodič za renoviranje vašeg stana: 7 pravila kojih se treba pridržavati

Bilo da živite u malom studijskom  ili prostranom stanu, postoje neki jednostavni koraci koje možete preduzeti kako biste renovirali svoj prostor i napravili ga svojim. Uverite se da ste razmotrili neka pravila pre nego što započnete neke projekte.

PRAVILO #1: PROVERITE SA STANODAVCEM

Pre nego što počnete sa renoviranjem, pobrinite se da vaš stanodavac odobri projekat. Ako napravite neovlašćene promene u svom prostoru, on ili ona bi mogli da vam naplate kaznu. Takođe možete da pogledate kroz zakup da biste pronašli sva renoviranja koja su dozvoljena i koja možda neće zahtevati odobrenje. Neke od najčešćih nadogradnji koje možete izvršiti u stanu uključuju zamenu zavesa i zamenu lampi. Ove jednostavne promene mogu učiniti da stan izgleda potpuno drugačije.

PRAVILO #2: RENOVIRAJTE KUHINJU

Jedna od glavnih zamerki za stanodavce je zastarela kuhinja. S obzirom na to da većina stanodavaca ne želi da potroši mnogo novca na renoviranje kuhinje, ovo može biti prostor u mnogim stanovima koji je više nego poželjan. Neke lake promene možete napraviti zamenom kvaka ili prefarbanjem ormana (mada je za to potrebno odobrenje stanodavca). Ako ormani imaju fleke, prekrijte ih odštampanim papirom koji odražava vaš stil. Takođe možete da dodate kuke u unutrašnjost ormarića da biste dodali više prostora za skladištenje ili da dodate prenosivu jedinicu za skladištenje hrane.

PRAVILO #3: RENOVIRANJE KUPATILA

Mnogi ljudi koji se bave najmom apartmana takođe žele da poboljšaju izgled i kupatila. Čak i zamena tuš kabine ili kvaka na lavabou može učiniti da zastarelo kupatilo izgleda sjajno i novo. Nove daske na WC šolji takođe mogu da poboljšaju izgled, a obično ne morate da pitate stanodavca pre nego što završite ovaj projekat. Ako vam je potrebno više prostora za čuvanje peškira, toaletnog pribora i drugih potrepština, možda bi trebalo da dodate police koje može da stavite iznad toaleta, a da ne zauzima previše prostora. Ormarić sa lekovima takođe može da doda prostor za skladištenje lekova i proizvoda za prvu pomoć.

Pravilo #4: NADOGRADITE PODOVE

To je nešto što će zahtevati odobrenje stanodavca, ali mnogi se neće buniti s obzirom na to da novi podovi mogu da povećaju vrednost prostora. Ako apsolutno mrzite tepih ili podove u stanu, a imate malo više novca da uložite u projekat renoviranja, možda bi trebalo da razmislite o zameni. U nekim slučajevima, stanodavac će vam nadoknaditi posao koji ste uložili i troškove nastale tokom projekta. Novi podovi mogu učiniti da stari stan izgleda  potpuno nov, tako da definitivno vredi uzeti u obzir.

PRAVILO #5: PROJEKTOVANJE ŽIVOTNOG PROSTORA

Jedan od najvećih razloga zbog kojih bi  stan mogao izgledati  skučeno je loš dizajn nameštaja u prostoru. Ako vam se čini da vaš dom postaje premali za vašu imovinu, vredi da  neko vreme da neke stvari pomerite i poboljšate protok saobraćaja. Možda ćete moći da se rešite nekih delova i zamenite ih alternativama za uštedu prostora.

PRAVILO #6: KORISTITE SVAKU SOBU

Ako imate trpezariju u kojoj nikada ne jedete, razmislite o tome da je pretočite u kancelariju ili dnevnu sobu. Prostrana glavna spavaća soba može izgledati kao must-have, ali kada zabavljate goste i nemate dovoljno prostora, to možda neće biti tako korisno. Kada planirate raspored svog prostora, možda ćete želeti da razmislite o tome kako će svaka soba biti korišćena pre stavljanja nameštaja.

PRAVILO #7: PROMENA OSVETLJENJA

Stanovi koji imaju prigušeno osvetljenje mogu izgledati manji od onih sa puno prirodnog svetla. Ako mnogo prirodnog svetla nije opcija za vas, dodajte još lampi i nadzemnog osvetljenja kako biste ulepšali prostor i pomogli mu da se oseća prostranije i udobnije.

Život u stanu ne mora da bude problematičan. Uneti nekoliko jednostavnih promena, prostor možete pretvoriti u idealni prostor za uživanje u svom domu.

Idi na vrh strane