Otkup automobila Neša nudi Vam najbolja rešenja i cene kada želite da prodate Vaše polovno ili havarisano vozilo, nezavisno od stanja u kome se nalazi. Odmah po Vašem pozivu dolazimo na lice mesta i vršimo realnu procenu vrednosti vozila koje želite da prodate.
Pročitaj više
Polovni delovi Zastava, ko ih nudi, koja im je cena? Neko bi rekao Zastava 750, a većina nas bi rekla – legendarni Fića! Čuvenog Fiću je vozio i Flojd u nezaboravnom filmu “Nacionalna klasa“, ali pored njega, i „mali milion“ stanovnika ex Jugoslavije. U svakom slučaju, Fića budi nostalgična sećanja.
Pored ovog malog auta, tu je i nešto komforniji porodični auto, Zastava 101, ili popularni Stojadin. Jugonostalgičari će se sa setom prisetiti svog ljubimca iz osamdesetih godina prošlog veka, i koliko im je upravo on bio verni pratilac na mnogim putovanjima.
Verni pratilac, ipak je dočekao trenutak u svom radnom veku, kada mora otići na „bolovanje“, to jest kod svog „lekara” – automehaničara, da mu se zameni određeni deo. Majstor će ugraditi ono što vi budete doneli, a šta ćete kupiti – tu već morate dobro promisliti.
Postoje takvi delovi koji direktno utiču na sigurnost u vožnji, i pri izboru morate biti pažljivi, možda se konsultovati sa osobljem auto otpada, ali tu je i druga vrsta delova za auto koji ne utiču na njegovu bezbednost, pa njih možete lagodno da odaberete.
U tu grupu spadaju sedišta, stakla, branici, limarija (hauba, krila, vrata, poklopac prtljažnika...), farovi, svetla i migavci, motor brisača, tapacirung, sirena, anlaser, alternator, pumpa goriva, releji, kvake, retrovizori, menjač...
U grupu delova na koje morate obratiti više pozornosti, spadaju grejač kabine, hladnjak motora i klime, ventilatori, pojedini senzori, opruge, turbo punjač, dizne, pumpa ulja, diskovi i doboši, letva volana, homokinetički zglob, ramena (viljuške), spone, amortizeri, izduvni sistem ili njegovi delovi, razni prekidači...
Radnici na auto otpadima često reklamiraju svoju robu rečima: „Radimo samo sa originalnim delovima, kineske ne držimo!“ No, bez obzira ko je proizvođač dela koji nije originalan, takav deo nije dovoljno siguran, a cena mu je nešto niža nego na auto otpadu.
Ipak, takve uštede nemaju baš svoju logičnu opravdanost, jer je najvažnije da budete sigurni i opušteni dok vozite, a to vam mogu pružiti samo provereni delovi a ne delovi sumnjivog porekla i kvaliteta.
Zbog toga je dobro rešenje posetiti auto otpade, i naći malo korišćene delove, u dobrom stanju, originalne naravno, koji će vam posle ugradnje služiti još dugi niz godina.
Cena će zaista biti nešto viša nego kod delova sumnjivog kvaliteta, ali slažemo se svi da je to O.K, dok će pri tome na cenu uticati celokupna ponuda i potražnja na tržištu polovnih auto delova, kao i to u kakvom je stanju sam deo, te ko je proizvođač novog dela...
Mnogo ljudi ne pravi razliku između repariranih delova i polovnih. Naime, reparirani delovi su prošli kroz proces sređivanja i dovedeni su u gotovo fabričko stanje. Pri tome, oni se skoro uopšte ne razlikuju od novih i originalnih delova.
Ne morate se preznojavati dok obilazite auto otpade po celom gradu, danas je nabavka polovnih auto delova postala lakša nego ikada do sada. Dovoljno je da ispod našeg teksta pogledate spisak firmi i njihovu ponudu, pa da izaberete deo za vaš auto koji vam je neophodan.
Na cenu utiče mnogo faktora, kao što se vidi iz našeg teksta. Evo nekih primera: retrovizor je u proseku 25 evra, hauba i gepek oko 100 evra, dok je za branik prosečna cena od 30 evra, hladnjak klime od 35 do 45 evra, aluminijumske kapice ventila već od 300 dinara.
*Cene su prikazane orijantaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate auto otpade ispod našeg teksta.