Dodaj firmu

Štedljive sijalice - prednosti i mane

; Ažurirano 16.01.2024.
Štedljive sijalice - prednosti i mane

 

Sa značajnim poskupljenjem električne energije je bilo i sasvim očekivano da sve više ljudi počne da vodi računa o tome kakve će rasvetne elemente ugraditi u svom životnom prostoru.

Takođe je i sasvim očekivano da se na tržištu zbog toga pojavljuju novi proizvodi, koji na prvom mestu imaju za cilj da korisnicima pruže mogućnost da zaista uštede potrošnju električne energije, a što će se svakako odraziti i na njihove finansije.

Jedan od takvih proizvoda su i takozvane štedljive sijalice, koje omogućuju da rasveta funkcioniše besprekorno, sa jedne strane, a sa druge da to vlasnike konkretnog prostora ne košta baš mnogo.

Naravno da i dalje u ponudi mogu da se nađu obične sijalice, ali i LED sijalice.

Takozvane štedljive sijalice su posebno dobre zato što su izuzetno efikasne, a kada se porede sa klasičnim sijalicama. A u zavisnosti od proizvođača, može se desiti da čak do pet puta manje struje troše nego obične i da isto toliko puta duže traju. Naravno da sve zavisi primarno od jačine same sijalice, a zatim i od samog proizvođača.

Jedna od najznačajnijih prednosti ugradnje štedljivih sijalica jeste naravno ušteda električne energije i njihova trajnost, a odmah zatim i činjenica da se one ne zagrevaju toliko koliko se zagrevaju klasične sijalice. Što se intenziteta svetla tiče, kod većine štedljivih sijalica je on potpuno isti kao i kod običnih.

Nije uopšte čudno što se rasveta bazira upravo na takvim sijalicama, jer su mnogi shvatili da je to isplativiji način korišćenja različitih rasvetnih elemenata.

Naravno da kao i svaki drugi proizvod, tako isto i štedljiva sijalica ima svoje mane. A osnovna njihova mana jeste intenzitet, koji na početku svakako nije isti kao i kod običnih sijalica, pa se treba na to navići.

Isto tako je jedna od mana štedljivih sijalica da što imaju živu, pa se smatra da dodatno zrače.

Idi na vrh strane