Dodaj firmu

Koje vrste folija možete dobiti u zubotehničkim labaratorijama?

; Ažurirano 29.01.2024.
Koje vrste folija možete dobiti u zubotehničkim labaratorijama?

Sve brojnije stomatološke laboratije u Srbiji, uz pomoć savremene tehnologije i digitalne opreme nude klijentima širok spektar usluga, među kojima su i folije, odnosno splintovi za zube. One mogu da se rade uz pomoć kalupa, odnosno izlivanjem otiska ili na 3D štampaču. U oba slučaja očekujte vrhunski kvalitet i najbolje rešenje za svoje zube.

Od softvera do blistavog osmeha

Folije za zube izrađuju se od različitih materijala i imaju višestruku namenu. Ukoliko priroda nije baš savršeno odradila svoj deo posla pa ste suočeni sa nepravilnim položajem zuba, one će biti jedno od rešenja. Moderne mobilne proteze upravo se tako prave i njihova glavna prednost je u tome što se lako skidaju i ponovo vraćaju, a učinak je veoma zadovoljavajući.

S obzirom na to da se proteze za korekciju položaja zuba najčešće nose u ranom tinejdžerskom dobu, zapravo kada stalni zubi nalaze svoje mesto u vilici, posebno je značajno za mlade ljude što ove folije mogu da se prave i u različitim bojama.

Još jedna namena folija za zube jesu one sa bruksizam. Bruksizam je pojava škripanja ili škrgutanja zubima koja se najčešće javlja u snu i usled prejakog pritiska i konstantnog trenja ugrožava zdravlje i zuba i desni. Ovaj problem veoma uspešno se sanira zaštitnim folijama od specijalnog prijatnog materijala koji štiti zube, a korisniku ne narušava ni san ni opšti kvalitet života.

U želji da dostignete svoj holivudski osmeh, u pomoć će vam takođe priteći jedna od stomatoloških folija. Postoje folije za izbeljivanje zuba koje za svega nekoliko dana u kućnim uslovima vaše zube čine beljima i do tri nijanse, i to dok svi spavate.

I na kraju, a možda i na početku, folije za zube izrađuju se i za sportiste i namena im je zaštita zuba od eventualnih udaraca, neprijatnih zagriza i slično. Najčešće je koriste bokseri i svi oni koji se bave nekom borilačkom veštinom, ali nije retko videti ovaj zaštitni splint ni u drugim sportovima gde ima čestog kontakta među igračima, poput košarke.

Sve ove folije izrađuju se uz pomoć kalupa i izlivenog otiska vilica, ili sve češće i preko softvera i 3D tehnologije (3D štampača). Proces je u načelu isti, uzme se otisak, odštampa se ili izlije odgovarajuća folija za željenu korekciju, a potom ručno dotera do maksimalne udobnosti. Za taj posao zaduženi su zubni tehničari i zubotehničke laboratorije.

Idi na vrh strane