Dodaj firmu

Filteri za vodu Beograd

Aqua filter - Aparati za prečišćavanje vode

Firma Health Care Group nudi više rešenja kada je zdrava i čista voda u pitanju, od aparata koji samo prečišćavaju vodu pa sve do filtera koji rade po principu reverzne osmoze.
Pročitaj više


Beograd

Sta su to i cemu sluze filteri za vodu? Verovatno ste svi čuli za izraz tvrda voda. Možda se pitate, kao to voda može da bude tvrda, kada je ona u tečnom stanju? Šalu na stranu, sada ćemo se pozabaviti terminom tvrdoće vode – to znači da se u njoj nalazi vodeni kamenac, i ona je direktno uzrokovana prisustvom rastvorenih soli kalcijuma i magnezijuma u vodi (ponekad i gvožđa).

Od čega zavisi tvrdoća vode? To je uslovljeno zemljom kroz koju ona prolazi, odnosno, ako kamenje sadrži više magnezijuma i kalcijuma, tada će i voda biti tvrđa. Kako to možemo da vidimo u svojoj kući, na šta bi trebalo da obratimo pažnju? Evo, uzmimo za primer veš mašinu. Ona koristi dosta vode da bi oprala veš, a ako se dešava da taj veš nije lepo očišćen – efeketi pranja su manji, pri čemu se troši veća količina struje i deterdženta – to znači da je vaša voda tvrda.

Kada tvrda voda pređe neke granice tvrdoće, ona tada postaje sasvim neodgovarajuća za bilo kakvu upotrebu.

U našem tekstu ćemo se pozabaviti filterima za vodu, i ako to oni mogu da omekšaju tvrdu vodu, da bi ona bila bezbedna za korišćenje.

Filteri za vodu – prodaja

Kvalitetni filteri za vodu su na tržištu prisutni dugi niz godina, što dovoljno govori u prilog njihovoj pouzdanosti. Postoje modeli koji imaju rezervnu osmozu, kao i aparati za vodu sa aktivnim ugljem, kao i mehanički filteri.

Najprostiji način da svoju vodu učinite mekom jeste ugradnja omekšivača koji će hemijskim putem omekšati vodu. Kako on to radi? Tako što magnezijum i kalcijum pretvara u natrijum. Potrebno je da vodite računa o tome koliko je vaša voda tvrda, pa ako prelazi 12 dH, trebalo bi obavezno da preduzmete odgovarajuće mere za njeno omekšavanje. Takođe, važno je da znate, da sve vrednosti preko ove prikazane, vodu definišu kao tvrdu.

Koji omekšivači vode postoje?

Postoje četiri osnovna modela i to su standardni uređaji, koji se sastoje od posude, u kojoj se nalazi jonoizmenjivačka masa i posuda za reagens.

Zatim, postoje omekšivači vode koji su manjeg kapaciteta, i oni se obično koriste u domaćinstvima. Njihove komponente su iste kao kod standardnih omekšivača, ali je osnovna razlika u tome da se sve nalazi u jednom kućištu.

Treća vrsta omekšivača za vodu su dva ili tri umrežena omekšivača, koji rade na smenu.

I na kraju, spomenimo industrijske omekšivače, koji svoju primenu nalaze kod velikih kapaciteta.

Filteri za vodu – iskustva

Ukoliko nabavite dobar filter za vodu, možete da imate dosta benefita od kojih su samo neki:

  • Uklanjanje kamenca
  • Otklanjanje štetnih primesa iz vode
  • Pri tome se ne otklanjaju prirodni minerali.

Korisno je znati da je filtriranje vode uz pomoć filtera izuzetno jednostavno, i da ćete biti prezadovoljni postignutim rezultatima. Kada koristite vodu sa česme, tada se u njoj često nalaze hlor, bakterije i olovo. Sve to može izazvati probleme za naše zdravlje, koji mogu postati dugoročni. Baš zbog toga je neophodno filttirati nečistoće.

Kada se kupate u mekoj, filtriranoj vodi i vaša koža će biti meka, jer tvrda voda isušuje kožu, stvara osip, perut na kosi, i mnoge druge probleme.

Filteri za vodu – cena:

Cena filtera za vodu se razlikuje od modela do modela, ali možemo reći da se radi o prosečnoj ceni od oko par stotina evra (300-400 e).

*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate firme koje se nalaze oglašene na ovoj stranici.

Pitaj sve firme
Idi na vrh strane