MAKEDONIJA

Најбогатите државни институции ги кријат платите

28.11.2015 06 :12 | izvor vesti (www.utrinski.mk)

Objavi ovu vest na

Од институциите од кои побаравме одговор колкави плати земаат раководните лица, само Советот и Бирото за јавни набавки при Министерството за финансии испратија одговор, додека останатите не откриваат, иако се обврзани да го сторат тоа

» Pogledajte kompletan tekst
Vremenska prognoza

Kursna lista

DOK VIP

Valuta Kupov. Prodaj. Kupov. Prodaj.

EUREUR117.50118.90

USDUSD96.0599.40

CHFCHF93.4096.15

» Detaljnija kursna lista