Projektovanje i izgradnja fontana, bazena, sistema za zalivanje i vrtova. Uvoz, proizvodnja i distribucija opreme za fontane, bazene i sisteme za automatsko zalivanje travnjaka i vrtova.
Pročitaj više
Možda smo svi čuli za vodene topove, koje koristi policija ali i zemljoradnici kod zalivanja i navodnjavanja, međutim, šta su to vodeni zidovi, i šta sve propuštate ako nemate tako nešto u okviru svog doma, saznaćete ako nastavite da nas čitate.
Najjednostavnije rečeno, vodeni zid je jedna vrsta fontane. I to ne bilo kakve, već savršene fontane. Ako želite da posmatrate lagano klizanje vode po staklu, a da pri tome sve to ne zauzima puno prostora, pri čemu se vi osećate čarobno relaksirano, vodeni zid je izbor za vas!
Ovakav fantastičan ukras možete poželeti u vidu slike ili da njime popunite ceo zid. Bitno je napomenuti da vodeni zidovi ne zahtevaju dodatnu instalaciju vodovodnih cevi u zid, već su sasvim samostalni, i potrebno je peridično dodavati destilovanu vodu. Ako vam ovo zvuči kao obaveza koju možda i ne želite, onda je rešenje za vas odabir automatskog dopunjavanja vode.
Vodeni zid je kao veliki vodopad u zatvorenom prostoru, pa samo pomisliste kakav ćete fantastičan utisak ostavljati na svoje goste ili poslovne partnere ako se odlučite za ugradnju vodenog zida u svoj životni ili radni prostor.
Još jedna ideja jeste da vodeni zid može imati ulogu uramljenog ogledala, ako je fontana isključena.
Možda se pitate, od čega su napravljena ova estetska savršenstva? Za izradu rama vodenih zidova najčešće se koristi bakar, prirodni kamen, drvo i nerđajući čelik. Bakar ima tu dobru osobinu, da se pod uticajem toplote može oblikovati kako god poželite, dok nerđajući čelik ima svedene linije, i sive, hladne boje, što sve prati moderne trendove.
Ne morate brinuti da li će se metalni okviri uklopiti u vaš enterijer, jer oni mogu biti plastificirani u više različitih boja. Drvo i prirodni kamen su takođe zahvalni za oblikovanje.
Centralni deo vodenog zida čini materijal od koga je izrađen sam zid, preko koga se preliva voda. Za izradu, najčešće se koristi mermer, rečni kamen i zidna ogledala, ali su u upotrebi i razni drugi materijali. Na staklu mogu biti ugravirene slike ptica, pejzaža, brda i cveća. To su stakleni paneli koji su dostupni u različitim bojama, po vašoj želji.
Slobodno možemo reći da su ovo fontane budućnosti. Postoji mnogo praktičnih prednosti, recimo, vodeni zid može biti paravan između dva prostora, recimo kada želite da vizuelno odvojite neki deo prostorije od neželjenih pogleda. Takođe, vodeni zid predstavljaće i “dinamični bilbord“, jer je odlično mesto za ispisivanje reklame ili naziva firme u njenom holu, na primer.
Vodeni zid ima i efekat filtera vazduha i to na taj način što voda koja klizi po staklu sa sobom odnosi i prašinu, prljavštinu iz vazduha i duvanski dim.
Često ćemo u wellnes ili fitnes centrima zateći ovakve atrakcije, kao deo enterijera, a takođe i u diskotekama i kafićima, uz korišćenje svetlosnih efekata. Vodeni zid može biti savršen izlog za aranžiranje robe u izlozima, a takođe u restoranima je veoma zgodan kada je potrebno omogućiti paravan zbog prijatnosti gostiju.
Pošto vidimo da vodeni zid nema isključivo estetsku funkciju, već i onu praktičnu stranu, svi su razlozi da priuštite sebi ovu vodenu atrakciju, jer je odavno postala deo opremanja savremenih prostora.
Cena ove izuzetne vodene atrakcije varira od toga koja veličina je u pitanju, na primer, vodeni zid širine jednog metra i visine od dva metra, u proseku se kreće od 1000 do 1400 evra, što zavisi od toga da li je vodeni zid naslonjen ili stoji kao samostalna jedinica.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate firme oglašene ispod našeg teksta.