Dodaj firmu

Eko Global Plus uništavanje stršljenova

Agencija za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju, čišćenje podruma od golubova, zaštita od ptica za sva pravna i fizička lica na teritoriji Srbije
Pročitaj više

Janka Gagića 34, Boleč
Grocka, Beograd

Uništavanje stršljenova Eko Tim

Osnovna delatnost firme Eko Tim je dezinfekcija posle smrtnih slučajeva kojom se smanjuje broj stetnih mikroorganizama na predmetima, površinama, tečnosti i u vazduhu. Takođe, nudimo usluge dezinsekcije nakon smrtnih slučajeva, kao i ukljanjanje raznih vrsta insekata
Pročitaj više

Bulevar Kralja Aleksandra 367
Zvezdara, Beograd

Uništavanje stršljenova Agencija za DDD Eko-Tim Beograd

Eko Tim agencija za DDD dezinsekciju, dezinfekciju i deratizaciju nalazi se na Paliluli. Osim standardnih uluga bavi se u fumigacijom, deviperizacijom i zaštitom od ptica.
Pročitaj više

Dr. Dragoslava Popovića 12, lokal 5
Palilula, Beograd

Uništavanje stršljenova DDD Promet

DDD Promet: dezinfekcija zemljista, prostorija, vodenih objekata
Pročitaj više

Rade Končara 63
Zemun, Beograd

Uništavanje stršljenova nije jednostavan zadatak. Stršljenovi pripadaju porodici osa, a njihovo latinsko ime je Vespa Crabro ili evropski stršljen. Oni su u ovoj porodici ujedno i najveći predstavnici, i dele se na maticu, radilice i trutove.

Matica je dugačka oko 35 mm, radilice od 18 do 25 mm, a trutovi od 21 do 28 mm. Sigurno ne biste želeli da vas ujede tako nešto.

Šta su to stršljenovi?

Hajde da vam malo približimo život stršljenova. Njihov životni ciklus počinje u proleće. Iz prošlogodišnjeg društva, mlada matica koja je jedina preživela zimu, gradi novo gnezdo, pažljivo birajući skrivena mesta kao što je vaš tavan, razne rupe, šupe, šuplja stabla... 

Vrlo odvažno, matica u početku sama gradi gnezdo i samostalno podiže prvu generaciju radilica. Kada je taj deo posla obavila, radilice će na sebe preuzeti posao oko podizanja sledećih generacija i izgradnje gnezda.

Kada dođe jesen, iz larvi će se razviti prvi trutovi i matice koje se pare. Zakon prirode je takav da oplođene matice jedine prežive zimu, dok ostali članovi društva uginu. Kako nastupi novo proleće, ovaj životni ciklus se ponavlja. 

Interesantno je da se odrasli stršljenovi hrane sokovima drveća, dok se larve hrane proteinskom hranom, odnosno ulovljenim insektima. Pčelari imaju velike muke sa stršljenovima, jer se i pčele mogu naći na jelovniku, pa na taj način se pričini velika šteta. 

Kada stršljen napada čoveka?

Možda ste nekada bili u situaciji da vas je ujela pčela ili osa, pa znate da ovi insekti reaguju agresivno jer se osećaju ugroženim. Odnosno, u slučaju ako je ugroženo celo društvo, tj. leglo. Zanimljiva činjenica je da je otrov stršljena manje toksičan od otrova osa, ali je zato žaoka stršljena deblja i duža, pa će vas više zaboleti. To se dešava zbog toga što žaoka prodire u dublje slojeve kože. 

Ipak, po nekom pravilu, stršljeni su manje agresivni od manjih pripadnika familije osa.

Ujed stršljena

Ako ste alergični na toksin koji proizvode stršljenovi, njihov ujed za vas može biti opasan u manjoj ili većoj meri. U najgorem slučaju, čovek može doživeti anafilaktički šok i nažalost, umreti. Anafilaktički šok je stanje u medicini kada alergeni, u našem slučaju, ujed stršljena, dospe u reakciju sa antitelima u domaćinu. Reakcija ovih dveju subjekata je ubrzano lupanje srca, nesvestica, poremećaj metabolizma, i to u par minuta po ujedu stršljena, a vrlo često čovek može da doživi i srčani ili moždani udar.

Verovatnoća da će se doživeti ovako ozbiljno stanje povećava se kod osoba koje imaju slab imunitet, ali najviše kod ljudi koji do sada nikada nisu imali iskustvo da ih ujede stršljen, osa ili pčela. Ako vas je nekada ujeo neki od navedenih insekata, automatski, vi ste imuniji i vaše telo je otpornije. 

Kod osoba koje nisu imale to iskustvo, organizam nije razvio fiziološku i imunološku reakciju na alergene, u našem slučaju, na ubod stršljena, pa dolazi do procesa mogućeg anafilktičkog šoka.

Kako se uništavaju stršljeni?

Sada kada znamo šta sve može neželjeno da se dogodi ako nas ujede stršljen, ukoliko ih ima u našoj okolini, svakako ćemo poželeti da ih se rešimo. To nije posao koji možemo obaviti sami, jer možemo nastradati od ujeda, posebno ako smo alergični, te stoga to moramo da prepustimo profesionalcima, to jest, ljudima obučenim za tu intervenciju.

Najveći problem je što ženke stršljena biraju upravo ljudske građevine za izgradnju gnezda, ili okolinu u kojoj obitavaju ljudi, a takođe, kao što smo naveli, stršljeni predstavljaju opasnost za pčele. 

Ako pozovete servise koji vrše uništavanje stršljena, oni će na vašoj adresi biti za najviše 24 časa. Samo uništavanje se obavlja efikasno i brzo, veoma kvalitetno, uz pomoć proverenih metoda i najboljih ekoloških preparata.   

Ne morate brinuti, jer su sredstva koja se koriste potpuno bezopasna za ljude i životinje, i pri tome nemaju boju ni miris.

Naš savet za kraj jeste da ne čekate da se ujed stršljena dogodi, jer nikada ne znate da li ste alergični ili niste. Stršljenima ipak nije mesto u okolini ljudi, zato se pobrinite da ih istrebite.

Dezinsekcija stršljena – cena:

Cena dezinsekcije, odnosno uništavanja stršljena, kreće se od 1100 dinara, sve do 2000 dinara, u zavisnosti od veličine prostora sa koga je potrebno ukloniti stršljene. 

*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate servise za dezinsekciju ispod našeg teksta.

Pitaj sve firme
Idi na vrh strane