Dodaj firmu

Eko Global Plus uništavanje pacova

Agencija za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju, čišćenje podruma od golubova, zaštita od ptica za sva pravna i fizička lica na teritoriji Srbije
Pročitaj više

Janka Gagića 34, Boleč
Grocka, Beograd

Uništavanje pacova Agencija za DDD Eko-Tim Beograd

Eko Tim agencija za DDD dezinsekciju, dezinfekciju i deratizaciju nalazi se na Paliluli. Osim standardnih uluga bavi se u fumigacijom, deviperizacijom i zaštitom od ptica.
Pročitaj više

Dr. Dragoslava Popovića 12, lokal 5
Palilula, Beograd

Uništavanje pacova DDD Promet

DDD Promet: dezinfekcija zemljista, prostorija, vodenih objekata
Pročitaj više

Rade Končara 63
Zemun, Beograd

Uništavanje pacova, kako se izvodi? Imati pacova, jednog ili više u kući, ili u dvorištu, šupi, bilo gde, predstavlja opasnost po imovinu ali i po zdravlje čoveka. Oni su prenosioci zaraznih bolesti, kao što su tifus, leptospiroza, hemoragična groznica, salmonela, kuga, murini pegavac, krpeljski rekurens, trihineloza i mnoge druge. 

Ni ekonomska šteta nikako nije zanemarljiva, pa ukoliko imate problem sa pacovima, biće neophodno da pozovete servise koji obavljaju uslugu deratizacije. 

Kako se uništavaju pacovi?

Deratizacija je stručan naziv za suzbijanje i uništavanje glodara. Prvi korak u toj borbi je da se ovim životinjama spreči pristup hrani. Sivi i crni pacov se hrane uglavnom zrnastom hranom, ali će rado pojesti i šećer, kakao, rogač, pa se ove namirnice dodaju mamcima. Kao mamac, koristi se i voda kojoj je dodato neko rodenticidno sredstvo.

Deratizacija se može sprovoditi parcijalno, što znači na manjim teritorijama, ili sistematski, na širim područjima, što se uvek preporučuje.

Interesantno je da glodari imaju veoma razvijeno čulo mirisa, pa ako osete miris duvana na hrani na mamcu, oni je neće uzeti. 

Metode uništavanja pacova

Kada se istrebljuju pacovi, neophodno je sprovesti odbrambene mere zajedno sa preventivnim. Hemijska sredstva koja se koriste nazivaju se rodenticidi. Ova sredstva trebalo bi da poseduju sledeće karakteristike: da izazovu uginuće glodara koje liči na prirodno, da su toksični u što manjoj meri, da svojim osobinama ne odbijaju glodare i naravno, da imaju pristupačnu cenu.

Kada govorimo o načinu unošenja, ono može biti digestivno i respiratorno, dok prema brzini delovanja razlikujemo brzodelujuće i sporodelujuće.

Kada govorimo o preventivnim metodama, to može biti na primer, uklanjanje otpada, zatim postoje fizičko-mehaničke metode, što bi značilo upotrebu struje visokog napona, gasnih klopki, raznih lepkova itd, dok je ipak metod koji se najviše primenjuje – hemijski, koji se vrši upotrebom pomenutih hemijskih sredstava, odnosno rodenticida. 

Veoma je bitno da ova sredstva ne izazivaju rezistenciju, što bi značilo da pacovi ne smeju postati imuni i otporni na njih, takođe i da budu efikasna u manjim koncentracijama, da su primamljiva, te da izazivaju smrt glodara što prirodnije, a to znači da se ne privlači pažnja ostalih pacova.

Kako se vrši podela mamaca?

Da bismo nešto ulovili, potreban nam je dobar mamac. Oni se dele na osnovu hranljivog nosača, a razlikuju se i mamci sa svežom i pokvarenom hranom, mamci sa žitaricama, parfimisani, tečni i praškasti. 

Koji će mamci biti upotrebljeni, zavisi od uslova koji postoje na terenu gde se vrši uništavanje pacova. Mamci se postavljaju u deratizacionu kutiju, sa jasnim oznakama upozorenja, kao i podacima osobe i firme koja vrši deratizaciju.

Veoma je važno da se ove kutije izlože na pravo mesto. Iz tog razloga je potrebno da se za svaki objekat izradi tačan plan i raspored izlaganja mamaca, što se naziva deratizaciona mapa. Sve to se obavlja u zavisnosti od mesta najveće brojnosti pacova, kao i njihovih puteva kretanja i zadržavanja, odnosno njihovih rupa i skloništa. 

Sistemsko uništavanje pacova

Na ovaj način se smanjuje brojnost štetočina, pa bi ova mera trebalo da se primenjuje najmanje dva puta godišnje, odnosno u proleće i jesen, kada je i najveća aktivnost pacova. Ako to niste uradili na vreme, i pacovi su se pojavili, sve što vam preostaje jeste da pozovete servise za deratizaciju, koji će sprovesti kurativne metode, odnosno direktnu borbu sa pacovima.

Deratizacija pacova – cena:

Cena deratizacije, odnosno uništavanja pacova, zavisi od površine koja se tretira, pa se tako kreće od 24 do 29 dinara po metru kvadratnom. Prosečna cena za manje kvadrature, do 55 kvm, je 1700 dinara.

*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate servise za deratizaciju oglašene ispod našeg teksta. 

Pitaj sve firme
Idi na vrh strane