Uništavanje miševa, sta treba znati? M, m, m, miiiiš ! ! ! Svi znamo crtani film u kome slonica vidi miša i ovako panično reaguje.
Pročitaj višeEko Tim agencija za DDZ dezinsekciju, dezinfekciju i deratizaciju nalazi se na Paliluli. Osim standardnih uluga bavi se u fumigacijom, deviperizacijom i zaštitom od ptica....
Pročitaj više
Eko Ekspert je odgovorna kompanija koja poseduje sve potrebne dozvole i standarde za bezbedno vršenje DDD usluga. Posedujemo stručan kadar sa licencama, savremenu opremu i ADR vozila za uspešno sprovođenje dezinfekcije, dezinsekcije i deratiz...
Pročitaj više
Na listi nezvanih posetilaca, koje sigurno ne želite da srećete u svom domu, nalaze se i svi mogući insekti i štetočine, koji vam mogu pokvariti ugođaj i sigurnost koju u svom domu osećate. Da vam ne bi pravili problem, mi smo tu da vam pon...
Pročitaj više
Firma Istrebljivač bavi se sprovođenjem mera deratizacije, dezinsekcije i dezinfekcije u Vašem objektu....
Pročitaj više
Uništavanje miševa, sta treba znati? M, m, m, miiiiš ! ! ! Svi znamo crtani film u kome slonica vidi miša i ovako panično reaguje.
Poznata je urbana legenda da se slonovi plaše miševa, međutim naučne činjenice govore da slon zapravo strahuje da će mu se miš uvući u surlu, i na taj način zaustaviti disanje, odnosno izazvati gušenje. To je i logično objašnjenje, jer kako se može ogromni slon plašiti sasvim male životinje kao što je miš.
Sa druge strane, verovatno ste viđali prizor, makar u filmoviima, kada žena vidi miša u kući, i odmah se popne na stolicu pa metlom pokušava da ga „dokusuri“. Miševi se nalaze svuda oko nas, pa zašto ne bi zalutali i u vašu kuću? Ako se takav neželjeni gost pojavi, ili više njih, vreme je da pozovete servise koji se bave deratizacijom, što je postupak uništavanja mišolikih glodara.
Naravno, miševi su opasni iz dva razloga:
- štetni su po zdravlje ljudi, jer prenose više zaraznih i parazitskih bolesti koje napadaju domaće životinje i čoveka;
- nanose različite materijalne štete.
Ipak, mišolike glodare nije moguće u potpunosti iskoreniti na jednoj teritoriji, cilj uništavanja miševa je da se njihov broj održi na tolerantnom i što je moguće nižem nivou.
Period razmnožavanja miševa je proleće-jesen, ali to zavisi od dosta faktora, kao što je nedostatak ili izobilje hrane, temperatura, relativna vlažnost vazduha, mada bez obzira na sve, miševi se razmnožavaju veoma brzo. Primera radi, ženka domaćeg miša može da okoti od pet do osam mladunaca, i to čak nekoliko puta godišnje. Iz ove proste računice možete videti šta će se dogoditi ako na vreme ne istrebite miševe.
Ovo je pitanje koje nas sve zanima, ukoliko imamo neželjene goste u svom domu, dvorištu, podrumu, šupi i slično.
Interesantno je da zastupljenost miševa u velikoj meri zavisi od materijala od koga je izgrađen određeni građevinski objekat. Na primer, u objektima od betona, nećete sresti mnogo miševa, dok ćete veći broj njih zateći u objektima koji su izrađeni od mekih materijala, kao što je drvo, rigips ploče, paneli i slično. Ovakvi materijali pogoduju razmnožavanju i gnežđenju miševa.
Kao jedna od najvažnijih preventivnih mera, jeste održavanje higijene magacina, skladišta kao i drugih objekata koji služe za čuvanje prehrambenih i poljoprivrednih proizvoda.
Dakle, da bi se uništili miševi, primenjuju se mehaničke, biološke i hemijske mere. Sada ćemo objasniti svaku metodu.
Biološke mere podrazumevaju regulisanje brojnosti miševa uz aktivno učešće njihovih prirodnih neprijatelja, kao što su lisice, lasice, ptice grabljivice i slično. Takođe, nama zanimljivija biološka mera je primena preparata na bazi patogenih mikroorganizama – bakterorodenticida.
Mehaničke mere znače primenu različitih naprava kao što su mišolovke, klapne, lepljive mase i drugo.
Najznačajnije su hemijske mere, što znači da se miševi uništavaju primenom hemijskih sredstava, ili rodenticida.
Ova sredstva se dele na brzodelujuće ili akutne, i sporodelujuće otrove.
Brzodelujući otrovi se sve manje koriste, i osobina im je da izazivaju smrt nekoliko minuta ili sati posle konzumiranja otrova. Pri tome, izazivaju grčeve i bolove, pa na taj način miševi cikom upozoravaju druge jedinke o opasnosti, i tako ih odvraćaju od uzimanja mamaka.
Sporodelujući otrovi se drugačije nazivaju hroničnim otrovima. U praksi se primenjuju preparati koji izazivaju smrt miševa nekoliko dana nakon uzimanja otrova. Ovo je vešt trik, jer miševi ne mogu da upozore druge, pa oni uzimaju i dalje zatrovane mamke.
Pored ovih sredstava, u hemijska se ubrajaju i sredstva za odbijanje glodara kao i hemijska jedinjenja koja izazivaju sterilitet miševa.
Iz celog teksta vidimo koliko su miševi opasni i štetni za ljude i okolinu, pa je potrebno sprovesti njihovo uništavanje, ili preventivne mere i pre nego što se neželjeni gosti pojave.
Cena deratizacije, odnosno uništavanja miševa, zavisi od površine koja se tretira, pa se tako kreće od 24 do 29 dinara po metru kvadratnom. Prosečna cena za manje kvadrature, do 55 kvm, je 1700 dinara.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate servise za deratizaciju koji su oglašeni ispod našeg teksta.
Veoma slozena aktivnost je unistavanje miseva. To je zapravo aktivnost koja nekada moze da bude poprilicno zahtevna i nezgodna. Zato su tom slucaju najbolje resenje za vas Ekos.
Kako god da okrenete, unistavanje miseva nije ni malo jednostavno. Moze se reci da je u odredjenim objektima koji nisu u celini izgradjeni od cvrstih materijala, da je to jedna nemoguca misija.
Unistavanje miseva je nesto sto se zaista sa velikim kvalitetom u danasnje vreme moze uraditi u Beogradu a da pri tome zaista ne morate da nesto previse brinete.
Problem moze d anastane kada se unistavanje miseva uradi na jedan primitivan nacin. To je naravno uvek problem.
Kako god da okrenete, ono jednostavno mora debelo da se plati. Sve ostalo po meni i nije bas toliko neobicno kao sto se mozda na prvi pogled cini.
Kako god da okrenete, unistavanje miseva je nesto sto mora i treba da se debelo plati. Sve drugo je samo gubljenje vremena.
Po meni u svakom slucaju treba i mora da se dosta plati.
Sto se mene licno tice, u svakom slucaju je ovo unistavanje koje mora dosta da kosta.
Sto se mene licno tice, unistavanje miseva je nesto sto mora posebno da se plati. Sve drugo je manje vazno.
Koliko mi se samo cini, sto se unistavanje miseva tice, veoma je bitno da se odlucite za kvalitet. Sve drugo je manje vazno.
Ovo se u danasnje vreme u Beogradu radi za relativno male pare i sva sreca da je tako.
Ipak je ovo nesot sto biu trebalo bas onako nesto kvalitetnije da se plati.
Ako mene licno pitate, ipak u danasnje vreme ima dovoljno agencija koje se bas profesionalno bave sa ovim radom.
Kada pricamo o kvalitetnim unistavanju miseva, samo treba da posetite agenciju Pal Eko Servis i mozete u tom slucaju da dobijete vrhunsku uslugu i to po vrhunskim cenama.
Veoma slozena aktivnost je unistavanje miseva. To je zapravo aktivnost koja nekada moze da bude poprilicno zahtevna i nezgodna. Zato su tom slucaju najbolje resenje za vas Ekos.
Misevis u velike stetocine itamo gde se pojave, najbolje je da na sto bolji nacin resite taj problem. Ukoliko odlucite da se ozbiljno pozabavite sa ovim problemom, svima savetujem da angazuju neku profesionalnu agenciju.
Misevi su bas velike stetocine. Par puta smo u nasoj zgradi imali dosta problema sa njima. Prvo smo sami pokusali da ga resimo. Na kraju se ispostavilo da su se nakotili i u kanalizacionim cevima. Na kraju smo platili firmu Mega zastita da nam uradi posao i nakon toga vise nismo imali problema sa misevima.