Dodaj firmu

Kako pravilno održavati zubnu protezu?

; Ažurirano 16.01.2024.
Kako pravilno održavati zubnu protezu?

Da bi se eliminisale naslage koje se stvaraju i na prirodnim zubima i na protezama, najefikasnija tehnika je četkanje proteze. Da biste pravilno održavali zubnu protezu, preporučuje se uklanjanje naslaga najmanje dva puta dnevno kako biste joj olakšali četkanje spolja i iznutra. Otkrijte druge tehnike za pravilno održavanje proteze.

Zubna proteza može biti oštećena razvojem naslaga, kamenca i drugih mrlja. Čišćenje zubne proteze vrši se potapanjem u poseban rastvor za čišćenje.

Četkica s mekanim vlaknima koristi se za poliranje zubne proteze. Ne zaboravite da isperete zubnu protezu nakon svakog čišćenja. Da bi se održao prirodan izgled, presudno je da uspostavite svakodnevnu rutinu čišćenja. Kada potapate zubni aparat, treba paziti da ga uronite u mlaku vodu dodavanjem šumeće tablete za čišćenje. Da ne biste oštetili zubni aparat, pazite da voda ne bude prevruća.

Značaj održavanja zubne proteze:

Održavajte svoju zubnu protezu svakodnevnim ritualom čišćenja.

Četkanje je jedno od rešenja za pravilno održavanje proteze. S obzirom da je uređaj napravljen od smole koja je manje otporna od gleđi prirodnih zuba, neophodno je nežno je tretirati. Preporučuje se upotreba posebne četkice za protezu, čišćenje toplom vodom ili poseban sapun. Sa modernim materijalima za zubne proteze više nije potrebno skidati ih preko noći. Dakle, ako zubna proteza ne smeta pacijentu, on je može nositi i dok spava.

Nekoliko bolesti može nastati ukoliko često nosite zubnu protezu a ne održavate je. Među najčešće bolesti spadaju visok krvni pritisak, kardiovaskularne bolesti, početak dijabetesa, moždani udar, infekcija pluća, otkazivanje bubrega, bolnička infekcija. Ove bolesti su posledica stalnog prisustva mikroorganizama. Da biste to ispravili, presudno je očistiti zubnu protezu. Oni koji se potrude da pravilno održavaju svoju  protezu mogu usporiti kolonizaciju mikroorganizama koji se razvijaju na zubnoj smoli uređaja i zubnom lepku koji fiksira proteze.

Da bi proteza ispunila svoj zadatak, a to je efekat lepog osmeha i pravilnog rasporeda zuba, neophodno je da se posvetite njenoj higijeni, jer sve što dolazi u dodir sa zubima, desnima i ustima u kojima se nalazi veliki broj bakterija može izazvati još gore posledice nego što su ružni zubi. Zato pametno do holivudskog osmeha. Odnosite se prema protezi baš kao i prema vašim zubima.

Idi na vrh strane