Sve vrste staklarskih radova po tačnim dimenzijama. Staklene ograde, stakleni zidovi, tuš kabine. Projektovanje, izrada i montaža na adresi u Beogradu
Pročitaj više
Glass Urban je firma za izradu tuš kabina, staklenih ograda,ogledala, police, vrata, stepenica od stakla.
Pročitaj više
Staklorezačka radnja „Staklo Kristal“ na tržištu postoji već 25 godina. Svojim trudom i zalaganjem uspela je da postane jedna od vodećih imena na tržištu u oblasti zanatskih usluga. Danas zanatska radnja „Staklo Kristal“ svojim kvalitetom i asortimanom ispunjava i najviše estetske potrebe svojih klijenata.
Pročitaj više
Izrada ogledala i staklenih paravana, ogledala sa i bez rasvete sa touch paljenjem, kao i staklene paravane za tuš kabine po meri u Beogradu. Mogućnost montaže, kvalitetna stakla debljine 8 i 10 mm.
Pročitaj više
Staklorezačka radnja Bogovac vrsi raznovrsne usluge, kao sto su: sečenja i montaže stakla, izrade termo stakla, uramljivanja slika i ogledala, kaljenja i peskiranja, izrada akvarijuma, prodaje slika, brušenja stakla.
Pročitaj više
Obrada i ugradnja svih vrsta stakala i ogledala, uramljivanje slika i ogledala, tuš kabine od kaljenog stakla po meri, staklena stepeništa, izrada kaljenog stakla, izrada i ugradnja plastificirane i eloksirane stolarije
Pročitaj više
Stakla, ogledala, ramovi, konveksna ogledala za retrovizore, rad na terenu
Pročitaj više
Staklo je svuda oko nas. U svom stanu ili poslovnom prostoru, svako od nas ima mnogo premeta od stakla. Stakleni su prozori, vrata, trpezarijski i klupski stolovi, ustakljene su slike, lusteri su od stakla, te razni predmeti, kao što su čaše, flaše, činije, vaze, akvarijumi, ogledala i mnogo toga drugog... Evo, još jednog primera: ako dok čitate tekst, koristite naočare, i one su sačinjene od stakla.
Da li ste se nekada zapitali kako je uopšte nastalo staklo i od čega se sastoji kada je providno i možemo jasno gledati kroz njega?
Skoro sve vrste stakla se prave od peska koji sadrži silicijum-dioksid, to jest od drobljenog kvarca. Pesak u sebi ima i malo gvožđa, koje daje staklu izrađenom od običnog peska zelenkastu boju.
Međutim, da bi se dobilo bezbojno staklo, potpuno čisto, staklu se mora dodati određena količina selena. Interesantno je šta se sada događa: taj mineral daje staklu blago crvenkastu nijansu, koja poništava zelenu, pa dobijamo sasvim prozirno staklo!
U svakodnevnom životu, pojavljuje se potreba za staklima u raznim bojama, pa se tako pesku dodaju različiti elementi: za tamnoplavu boju, dodaje se kobalt; da bi se dobila ljubičasta, dodaje se mangan; a ako hoćemo zeleno staklo, dodaćemo još gvožđa...
Prvo što se radi u proizvodnji stakla jeste da se pesak istopi. Pri tome, zagreva se do veoma visoke temperature, i to od 1704 stepena Celzijusova. Staklo od koga se prave prozori, ogledala, sijalice, čaše i sl. sadrži sodu i kreč. Ovo staklo ima osobinu velike izdržljivosti i veoma lako se oblikuje dok je vruće.
Pored peska, kreča i natrijum-karbonata, potrebno je da ima i određenu količinu oksida magnezijuma, oksida aluminijuma i borne kiseline, ali i hemikalije koje u mešavini sprečavaju nastanak mehura.
Pošto se svi ovi sastojci pomešaju i spoje, ta mešavina se stavlja u ogromnu peć, u kojoj se zagreva dok se ne istopi i ne pređe u tečno stanje. Ovakvo tečno staklo je potrebno držati na najvišoj temperaturi dok ne nestanu sve linije i mehuri, jer će se jedino na taj način postići da predmeti koji budu izrađeni imaju osobinu potpune providnosti.
Kada se temperatura smanuje, staklo se zgušnjava u lepljivu masu. Potom se ono stavlja u mašinu za oblikovanje, gde se gura i potiskuje u kalupe, koji ga pod tim pritiskom oblikuju.
Zanimljiva je informacija da kada je potrebno dobiti šuplje predmete, kao što je flaša, na primer, u staklo mora da se duva kao u balon.
Svima su nam poznata jednostruka stakla, koja se sastoje od jedne staklene površine. Ona se međusobno razlikuju po debljini, vrsti i obradi. Ovakvo staklo je najjeftinije i najšire primenjivano.
Pored jednostrukog stakla, spomenimo float staklo, kao i extre clear (float staklo sa niskim sadržajem gvožđa), potom parsol ili absorpcijsko staklo i to je staklo kome se u toku proizvodnje dodaje boja; dalje, postoje polureflektivno staklo i stopsol ili reflektirajuće staklo; reflektivno staklo i antireflektivno ili mat staklo; ogledala, satinato staklo, ornament staklo, armirano ili žičano staklo kao i peskirano staklo.
Koliko ćete platiti za staklo, zavisi od vrste stakla koja vam je potrebna. Cena stakla od 3 mm, sečenog na meru, kreće se u proseku oko 1500 dinara/m2. Staklo debljine od 6 mm, prosečna cena je 2300 dinara po kvadratnom metru.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate staklorezačke radnje oglašene ispod našeg teksta.