Ukoliko vas privlaci ronjenje, potrebna vam je ronilačka oprema. Svi smo mi imali priliku da uživamo u lepotama mora, visokih talasa i njihovih šumova, predivnoj plavoj boji prozirne površine vode... Ipak, samo retki se usuđuju da odu korak dalje, to jest da zavire ispod morskih valova, zakorače u podvodni svet, i razgledaju izbliza svu tu lepotu...
Pročitaj više
Ronilački klub TRITON AST je jedan od najstarijih klubova koji organizuje obuku za sve nivoe, od rekreativnog nivoa, do tehničkih ronilaca. Naša škola ronjenja je najviše rangirana škola u regionu koju vode iskusni ronioci sa međunarodnim k...
Pročitaj više
Oprema za ronjenje Neptune Dive je pravi izbor za ljubitelje ovog atraktivnog sporta svih generacija. Bilo da Vam je potrebna maska, odelo, peraja ili regulator za ronjenje, kod nas Vas očekuje oprema renomiranog proizvođača Seac Sub, po p...
Pročitaj više
POWER SUB DOO kao zastupnik za nase trziste vam nudi program vodecih svetskih proizvodjaca opreme BEUCHAT, SUUNTO po povoljnim cenama, a izradjene po visokim evropskim standardima. ...
Pročitaj više
Opremite Vašu teretanu ili klub fitnes rekvizitima i sportskom opremom vrhunskog kvaliteta, posetite radnju Sportagram. Pored prodaje, bavimo se i servisom fitnes opreme. Takođe, nudimo veliki izbor dodataka ishrani, uz besplatne savete str...
Pročitaj više
Ukoliko vas privlaci ronjenje, potrebna vam je ronilačka oprema. Svi smo mi imali priliku da uživamo u lepotama mora, visokih talasa i njihovih šumova, predivnoj plavoj boji prozirne površine vode... Ipak, samo retki se usuđuju da odu korak dalje, to jest da zavire ispod morskih valova, zakorače u podvodni svet, i razgledaju izbliza svu tu lepotu...
Naravno, reč je o ronjenju, koje se ubraja u ekstremne sportove, ali ipak one koji važe za najbezbednije. Ovaj sport je imao status opasne zabave, ali razvoj tehnologije opreme za disanje pod vodom, pratećih instrumenata, metodologije obuke, učinili su ronjenje bliskim svima nama koje privlače morske dubine.
Kao što smo naveli, roniti je nekada bila privilegija malog broja hrabrih. Danas, sa pojeftinjenjem ronilačke opreme (u odnosu na godine unazad), i otvaranjem mnoštva ronilačkih klubova, svaki zaron postaje zabavniji i što je najvažnije – bezbedniji.
Ne može se reći da je oprema za ovaj sport jeftina, ali je svakako pristupačna, jer ronilački turizam i sportsko ronjenje postaju sve popularniji.
Osnovna oprema za ronjenje je svakako maska. Bez nje ne bismo mogli da gledamo pod vodom, pa bi nam promakli fantastični korali i raznobojne ribice. Osnovna ronilačka oprema se naziva i ABC oprema, i ona podrazumeva još i peraja i disalicu.
Disalica se koristi za disanje na površini vode. Postoje krute i savitljive, a na kraju disalice se nalazi usnik, koji je izrađen od silikonske gume.
Naravno, ronilačka oprema podrazumeva i odelo. Ono je neizostavan deo opreme u preko 90% slučajeva. Postoji dosta različitih modela, a dele se na dve osnovne kategorije. Prva podela je prema vrsti odela, pa tu razlikujemo mokra i suva, dok je druga podela prema debljini odela.
Svaki ronilac mora da ima peraja. Uz njihovu pomoć, lakše i brže se krećemo kroz vodu. Ona su tako dizajnirana da osim što povećavaju površinu stopala, svojim oblikom smanjuju otpor prilikom plivanja.
Kapuljača je bitan deo ronilačke opreme, najpre iz razloga što telo u vodi brže gubi toplotu nego na kopnu, a najveći gubitak je preko glave. Spomenimo i ronilačke rukavice, koje imaju istu svrhu kao i kapuljača, a izrađuju se od neoprena i od kože.
Kada zaronimo u tamne dubine, biće nam neophodna i lampa. Ako je vidljivost loša, ili ronimo u pećinama ili noću, te ako želimo da prilikom dnevnih ronjenja dobijemo prave i verne boje na dubini, lampa tada postaje obavezan deo ronilačke opreme.
Boca je osnovni deo ronilačkog aparata, i u stvari, ona je izvor i rezervoar vazduha, koji će nam omogućiti da provedemo jedno određeno vreme ispod vode. Ronilačke bove su signalna oprema, i označavaju mesto ronjenja i ronioce.
Ronilačke čizmice će nam omogućiti korišćenje peraja sa otvorenom petom. Pored toga, pružaju i termičku i mehaničku zaštitu.
Dubinometar pokazuje trenutnu i maksimalno postignutu dubinu prilikom zarona, dok su manometri instrumenti koji roniocu omogućavaju da prati količinu vazduha u ronilačkoj boci.
Spomenimo još i ronilačke torbe, tegove za kontrolu plovnosti, ronilački nož koji služi da se oslobodimo ako se zapetljamo u ribarsku mrežu, najlon, konopac i sl; deo opreme je i ronilački kompjuter, ronilački kompas, regulator, pojasevi, motalice, konzole, džepovi za tegove, kao i BCD, što je deo ronilačke opreme koji omogućava da kontrolišemo plovnost i da se odmorimo dok smo na površini.
Iz svega možemo zaključiti da je svet sportskog i rekreativnog ronjenja zaista magičan, a da bismo ga upoznali na pravi način, biće nam neophodna oprema. Tako dobro opremljeni, možda ćete zavesti i morske sirene, koje će isplivati na hridove, samo zbog vas.
Cena maski za ronjenje se kreće od 1700 din. sve do 8900 dinara, u zavisnosti od modela, dok je za peraja potrebno izdvojiti od 3200 din. sve do 9330 dinara. Za disaljke, potrebno je platiti od 700 do 2200 dinara.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate firme koje su oglašene ispod našeg teksta.
Ukoliko vam je potrebna kvalitetan ronilacka oprema, onda je u svakom slucaju potrebno da posetite neki od proverenih ronilacki klubova. Ukoliko se odlucite da ot ucinite sigurno se necete pokajati.
Samo treba da znate da svaka ronilacka oprema nije ni malo naivna. Sve drugo je samo gubljenje vremena sto se mene licno tice.
U svakom slucaju pre ili kasnije sigurno treba da se plati kako god da okrenete.
Kako god da okrenete, nije ovo ni malo jedostavna oprema.
Ovo je zaisat oprema posebnog kvaliteta. Tesko da od njeg amoze da postoji nesto bolje. Sve drugo je samo gubljenje vremena i nista vise sem toga.
kako god da okrenete, ona treba da se dosta plati. Kako pre tako i kasnije.
Naravno da ova oprema mora da bude bas onako dobrog kvaliteta. Sve drugo je sto se mene licno tice najbolje resenje.
Koliko mi se samo cini, sto se ove opreme tice, kvalitet je veoma vazan, sve drugo je daleko losije resenje.
Licno mislim da je roninalcka oprema nesto sto zahteva dosta para da se ulozi da bi mogao da se upraznjava.
Konkretno, sot se mene licno tice, veoma je vazno da se odlucite za kvalitet. Samo to sto se mene tice dolati u obzir kada govorimo o ronjenju.
Ronilacka oprema je oduvek bila bas onako skupa ali je osnovni problem u tome sto narodi nema dovoljno para pa da kupuje onu koja je kvalitetna.
Veoma je vazno da ronilacka oprema bude bas onako dobrog kvaliteta. U tom slucaju se sigurno necete pokajati.
Ronilacka oprema je jedan od najvaznijih delova koji se odnose na upraznjavanje ovog sporta.
Moj decko mi kaze da ukoliko vam je potrebna kvlaitetna ronilacka oprema, da je ubedljivo najbolje resenje da posetite ronilacki klub Alfa Diving Team.
Mozd ranilacka oprema i jesto nesot sto je posebno skupo ali je definitivno ronilacka oprema nesto sto je neophodno i potrebno svima.
Ronilacka oprema je veoma skupa stavka. zbog toga, potrebno je da pazljivo razmisite pre nego sto se odlucte za kupovinu neke od njih. Ronilacka oprema je nesto sto vam svakako moze dosta znaciti ukoliko se vec bavite ovim prelepim sportom.
Da, u nekom od ronilackih klubova, sigurno mozete dobiti neke korisne savete i sugestije. Sa druge strane, ronjenje je veoma skup sport koji zahteva dosta ulaganja. Tu pre svega mislim na kvalitetnu opremu.
Ukoliko vam je potrebna kvalitetan ronilacka oprema, onda je u svakom slucaju potrebno da posetite neki od proverenih ronilacki klubova. Ukoliko se odlucite da ot ucinite sigurno se necete pokajati.
Ukoliko zelite da se bavite ronjenjem, nema potrebe da kupujete roinlacku opremu. Mozete posetiti ronilacki klub Poseidon Dives i dobiti kvalittene casove, odnosno iznajmiti vrhunsku opremu po veoma pristupacnim cenama.