Ljiljana Filipović, psiholog, porodični psihoterapeut, radi online i uživo. U radu sa klijentima koristim integrativni pristup za pružanje pomoći odraslima, deci i adolescentima, objedinjujući znanja iz različitih psihoterapijskih pristupa i...
Pročitaj više
Savetovalište za psihoterapiju na Dedinju, pruža usluge rada sa klijentima na problemima, prokrastinacija, depresije, bračnih poteškoća, porodičnih problema, probema u dečijem razvoju, kao i rad na različitim stanjima i problemima pacijenta.
Pročitaj više
Opšta bolnica i poliklinika Euromedik Beograd pružiće Vam najkvalitetniju uslugu u svim oblastima koje su obuhvaćene našim radom. Bolnica i poliklinika Euromedik Beograd je lider u službi Vašeg zdravlja.
Pročitaj više
Životne promene, razvojne promene, partnerski ili bračni odnosi, odnos prema sebi i drugima, prepoznavanje i razumevanje emocija, kao i različite vrste zavisnosti (hrana, lekovi, supstance), sve je to pokriveno kvalitetnom psihoterapijom koja...
Pročitaj više
Psihijatrijska ordinacija Itus se nalazi na teritoriji opštine Čukarica. Kroz svoj rad u grupama i na individualnim terapijama tim sertifikovanih terapeuta uspešno leč različite psihološke poremećaje u radu sa punoletnim klijentima.
Pročitaj više
Psihološko savetovališe Reverie pruža psihološku pomoć deci, mladima i odraslima sa ciljem promovisanja mentalnog zdravlja svakog pojedinca i društva u celini. Bavimo se i edukacijom organizacija, timova i grupa, kao i inhouse treninzima za ...
Pročitaj više
Udruženje homeopatije Životna Sila osnovano je sa ciljem da ljude informiše o Homeopatiji kao holističkom medicinskom sistemu prevencije i lečenja bolesti. Homeopatija je vrlo uspešna u izlečenju raznih hroničnih bolesti i pri akutnim stanj...
Pročitaj više
Holistički terapeut Daniela Lukić u svom radu objedinjuje znanja i veštine iz različitih područja, kao što su: homeopatija, biorezonantna analiza, Bahove kapi, hipnoterapija Tokom terapija praktikuju se holistički pristup, uz maksimalnu posv...
Pročitaj više
Priča o vili je centar za dečiju psihoterapiju. Nalazi se na Vračaru a kroz različite programe pomaže roditeljima i deci da prevaziđu različite probleme u međusobnoj relaciji kroz proces odrastanja.
Pročitaj više
Psihološko savetovalište Branislava Pavlović nalazi se u prijatnom prostoru u centru Beograda i pruža usluge psihoterapije i bioterapije. Trudimo se da klijentima pomognemo da prevaziđu različite bračne i probleme na poslu, roditeljstvo i ra...
Pročitaj više
Ukoliko osećate potrebu da nešto promenite u Vašem životu, hipnoterapeut Psihobata pruža rešenje za različite psihičke, emotivne i fiziološke probleme. Primenom metoda hipnoterapije uspešno tretira stanja poput depresije, anksioznosti, napa...
Pročitaj više
Ako želite da saznate više o sebi ili rešite neke od svojih problema, Psihobata je tu za Vas. Pored standardne hipnoze, u svom radu primenjuje metodu regresije koja omogućava povratak u prošlost u cilju otkrivanja uzroka problema koji nas m...
Pročitaj više
Pedijatrijska ordinacija DEČIJA IGRA pruža kompletne usluge iz oblasti lečenja dece i omladine uzrasta 0-18 godina. Pored pedijatrijskih pregleda, u ordinaciji su dostupne konsultacije iz svih oblasti od strane vrhunskih specijalista, kao i ...
Pročitaj više
Sve na jednom mestu - pregledi, vakcinacija, brza laboratorijska dijagnostika, konslultanti. Vrhunska usluga u prijatnom ambijentu i u najkraćem roku za Vaše najmilije
Pročitaj više
Specijalistička ordinacija Dr Selaković osnovana je u Beogradu (Srbija) 2010. godine sa ciljem da se uslugama u oblasti mentalnog zdravlja mogu podvrgnuti deca i odrasli na jednom mestu.
Pročitaj više
Sta je to razvojna psihologija? Na neki način, psihologiju možemo posmatrati kao nauku koja uči čoveka kako da rešava svoje probleme, kako da bude srećan i zadovoljan sobom. Naravno, tu je još mali milion stvari kojima se ova nauka bavi, a sama razvojna psihologija je jedna od grana.
Razvojna psihologija u centru svojih istraživanja ima proces razvoja i to ne samo u detinjstvu već i u svim drugim periodima odraslog doba, uključujući čak i doba starosti.
Ipak, tradicionalno termin razvojna psihologija se upotrebljava kao sinonim za dečiju psihologiju. Njen osnovni cilj jeste proučavanje progresivnih promena u bio-psihološkom i socijalnom razvoju. Bavi se i procesima i mehanizmima koji dovode do formiranja složenijih psihičkih struktura.
Postoje određene potrebe bez kojih nema života, kao što su potrebe za vazduhom, hranom i snom. Međutim, ima i drugih potreba bez kojih dete ne može da se razvije u samostalnu i srećnu osobu.
Razvojna psihologija nam daje odgovore na pitanja koje su to sve neophodnosti za odrastanje malog bića, kao i koje su ključne za psihičko zdravlje dece.
Po određenim studijama, sačinjen je spisak takvih potreba deteta koje su od suštinskog značaja za buduću sreću u životu i zdravu ličnost.
Na prvom mestu nalazi se emocionalna sigurnost. Svakako je motiv sigurnosti najdublji čovekov motiv. Što je dete mlađe, to je važnije da ima pouzdanu blisku osobu koja će zadovoljavati sve njegove potrebe kao što su negovanje, hranjenje, ali i psihološke potrebe poput zaštite i maženja.
Bebe nemaju osećaj za vreme, pa opšte osećanje nezadovoljstva, glad, u trenutku kada se pojavi poznato lice povezuje sa sledećim iskustvom: „Sada će mi biti bolje“.
Ovim putem, stvara se prvi odnos povezanosti sa drugom osobom, koji je važan za razvoj iskonskog poverenja, zahvaljujući kome čovek prolazi kroz život kao psihički zdrava osoba.
Dalje, iz pomenutog iskonskog poverenja razvija se poverenje, a iz poverenja svest o sopstvenim mogućnostima.
Takođe, naučnici smatraju da je i radoznalost jedna od osnovnih potreba. Uz pomoć radoznalosti, razvija se i inteligencija. Kada deca imaju osećaj da su voljena, ona imaju hrabrost da istražuju svet oko sebe, kao i da se okrenu nepoznatom.
Kako vaše dete biva starije, veoma bitni će mu postati vršnjaci. Roditelji koji se postepeno povlače, olakšavaju detetu neizbežno odvajanje od kuće. Psiholozi savetuju da bi roditelji trebalo da shvate da su samo pratioci na određeno vreme.
Još ćemo istaći, da bi dete moglo da uči i da se razvija, te da stiče nova iskustva, neophodno mu je priznanje okruženja. Roditelji koji deci postave određene granice, pružaju im sigurnost koju ona nesvesno traže. Mame, tate, bake, deke, braća i sestre, komšije, odnosno, što je okolina raznovrsnija, dete je stabilnije, tvrdi razvojna psihologija.
Cena pregleda kod psihologa, kreće se od 2500 do 4500 dinara.
*Cene su prikazane orijentaciono, za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate ordinacije ispod našeg teksta.