Dodaj firmu

Priprema za porođaj Beograd

Priprema za porođaj Beba u kući


Voždovac, Beograd

Bebi Patrola priprema za porođaj

Potrudićemo se da prve dane nakon izlaska iz porodilišta sa Vašom bebom prijatnim i bezbrižnim. Naš tim čine visoko obrazovane sestre-babice koje će Vam pružiti svu neophodnu pomoć i podršku dok učite da brinete o svojoj bebi.
Pročitaj više

Stojana Protića 48
Vračar, Beograd

Svaka trudnica željno iščekuje svoj porođaj, ali se istovremeno i pribojava istog. Upravo zbog toga postoji psiho-fizička priprema za porođaj trudnica, koja će im omogućiti da lakše prođu kroz to iskustvo i da svojoj budućoj bebi pomognu da, zdrava i vitalna, dođe na svet.

Pripreme za porođaj

Mnoge žene ni ne znaju kako tačno izgleda tok porođaja, osim što su o tome slušale od drugih, gledale preko TV-a ili čitale na internetu.

Prvo što je potrebno da se učini, jeste da se žena upozna sa činom rađanja bebe, ali i sa svim procedurama koje će u porodilištu biti primenjene. Takođe, neophodno je da žena zna da može da uzme aktivno učešće u svim tim fazama, naročito u poslednjoj – kada beba dolazi na svet.

Psihofizička priprema za porođaj

Pogrešno je ako trudnica bude sasvim fizički neaktivna, a takođe je loše i da oseća stalni nedostatak energije. Lekar bi trebalo da potvrdi da je trudnoća normalna, a trudnica zdrava, i u takvim slučajevima je sasvim bezbedno i sigurno da izvodi vežbe dva do tri puta u toku sedmice, u trajanju od trideset do četrdeset pet minuta.

Saveti za lakši porođaj

Mnoge žene će upitati – koji su benefiti vežbanja? Naime, vežbanjem se podstiče cirkulacija, podiže se mišićni tonus, olakšava se disanje, koža se zateže... Normalno je da trudnice dobijaju na težini, ali ako vežbaju, porast težine će biti ujednačen, dok se znatno umanjuje rizik od pojave šećera u trudnoći. Takođe, manje su šanse da ćete dobiti otoke, proširene vene, opstipaciju, hipertenziju...

Mentalna priprema za porođaj

Mentalna priprema podrazumeva upoznavanje sa celokupnim tokom trudnoće i porođaja, tako da to ne bude neka strašna nepoznanica. Zbog toga, buduća mama mora da ima sve informacije vezane za fiziologiju porođaja. Druga važna stvar jeste da trudnica poseduje pozitivno emotivno stanje, da ne bude anksiozna, zabrinuta, pod stresom...

Mentalna priprema, pre svega, ojačava samopouzdanje kod žene, a samim tim se uspešno savladavaju negativne emotivne reakcije. Na primer, ako žena nije pripremljena unapred, ona će na porođaju biti uplašena, iz razloga što se naš razum povlači pred navalom jakih emocija. U takvom stanju, trudnica neće biti u stanju da adekvatno sarađuje sa medicinskim osobljem.

Priprema za porođaj trudnice

Većina žena može osećati uzbuđenje pred porođaj, i to je sasvim normalno, jer to je nelagoda sa kojom se može izaći na kraj. Ali, ako ste trudnica koja na samu pomisao da će doći „Dan D“, ima fizičke manifestacije tog uzbuđenja, pa joj se stvara „knedla u grlu“, nelagoda u stomaku, podrhtavaju joj ruke, oseća tenziju... – onda se već radi o stresu.

Kada trudnica razmišlja negativno, stvara „slike u glavi“ i razvija sve moguće loše scenarije, tada se nivo stresa povećava i stanje pogoršava. Zahvaljujući mentalnoj pripremi žena će shvatiti kako funkcionišu mentalni procesi, pa će naučiti da prepozna uverenja, misli i osećanja, a takođe će naučiti i da načine na koje razmišlja preokrene da bi se osećala dobro.

Kada to bude postigla, ona će moći da kreira pozitivnu sliku o svom budućem porođaju, jer će steći sigurnost i samopouzdanje. Ono što se nauči, potrebno je da se stalno vežba kako bi se ustalilo i prihvatilo, tako da dan dolaska bebe na svet bude najsrećniji u životu.

*Za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate oglašivače na ovoj stranici.

Pitaj sve firme
Idi na vrh strane