Tim logopeda za podršku deci, adoloscentima i roditeljima na problemima kao što su dislajlija, razvojna govorna apraksija, čitanje i pisanje u Beogradu.
Pročitaj više
Psihološko savetovanje dece, tinejdžera i odraslih na Novom Beogradu. Terapija igrom, Geštalt psihoterapija, poremećaji pažnje.
Pročitaj više
Ljiljana Filipović, psiholog, porodični psihoterapeut, radi online i uživo. U radu sa klijentima koristim integrativni pristup za pružanje pomoći odraslima, deci i adolescentima, objedinjujući znanja iz različitih psihoterapijskih pristupa i hipnoterapije. Bavim se i grupnom edukacijom u oblasti usavršavanja komunikacionih i emocionalnih veština
Pročitaj više
Savetovalište za psihoterapiju na Dedinju, pruža usluge rada sa klijentima na problemima, prokrastinacija, depresije, bračnih poteškoća, porodičnih problema, probema u dečijem razvoju, kao i rad na različitim stanjima i problemima pacijenta.
Pročitaj više
Online psihološko savetovanje i psihoterapija u Beogradu. Radimo na rešavanju nedoumica, konkretnih problema i stanja, a psihoterapaut vam pomaže da sami dođete do pravih odgovora
Pročitaj više
Psihološko savetovalište u Beogradu, nudi individualnu psihoterapiju, asertivnu terapiju, savetovanje za sve tipove psiholoških stanja i problema, od porodičnih problema, do strahova i anksioznosti
Pročitaj više
Uz pomoć kvantne medicine i adekvatnih aparat možete uraditi skrining organizma i birezonantne tretmane na Voždovcu.
Pročitaj više
Životne promene, razvojne promene, partnerski ili bračni odnosi, odnos prema sebi i drugima, prepoznavanje i razumevanje emocija, kao i različite vrste zavisnosti (hrana, lekovi, supstance), sve je to pokriveno kvalitetnom psihoterapijom koja će Vam pomoći u prevazilaženju svakodnevnih i životnih izazova.
Pročitaj više
Psihijatrijska ordinacija Itus se nalazi na teritoriji opštine Čukarica. Kroz svoj rad u grupama i na individualnim terapijama tim sertifikovanih terapeuta uspešno leč različite psihološke poremećaje u radu sa punoletnim klijentima.
Pročitaj više
Lorijen Centar je jedan od prvih centara koji je otvoren za lečenje različitih bolesti zavisnosti. Imaju najefikasnije metode lečenja, najbrže rezultate i preko 20 godina iskustva u radu sa bolestima zavisnosti i preko 7000 zadovoljnih pacijenata
Pročitaj više
Psihološko savetovalište Branislava Pavlović nalazi se u prijatnom prostoru u centru Beograda i pruža usluge psihoterapije i bioterapije. Trudimo se da klijentima pomognemo da prevaziđu različite bračne i probleme na poslu, roditeljstvo i razvojne krize.
Pročitaj više
Psihološko savetovališe Reverie pruža psihološku pomoć deci, mladima i odraslima sa ciljem promovisanja mentalnog zdravlja svakog pojedinca i društva u celini. Bavimo se i edukacijom organizacija, timova i grupa, kao i inhouse treninzima za korporacije, profesionalnom selekcijom kandidata za zapošljavanje
Pročitaj više
Centar za lični razvoj u Beogradu bavi se različitim tipovima psihoterapije sa decom i odraslima kroz individualnu psihoterapiju, online terapiju, rad sa decom i roditeljima.
Pročitaj više
Anksioznost bi se drugačije mogla nazvati strepnjom, koja je stalno prisutna, i tokom koje mi strahujemo da će se nešto loše dogoditi nama samima ili bliskim osobama.
Da biste lakše razumeli šta je anksioznost navešćemo par primera:
Simptomi anksioznosti su pre svega, stalno i nervozno iščekivanje nečeg lošeg, i da sa time nećemo moći da se izborimo. Takođe, ljudi koji pate od anksioznosti imaju osećaj da će eksplodirati u nekom trenutku, odnosno, da će izgubiti kontrolu nad sobom.
Anksioznost je zapravo signal koji govori da više nismo u stanju da kontrolišemo, trpimo i potiskujemo neka osećanja. Ta osećanja mogu da budu bes, tuga, strah, bespomoćnost i još mnogo drugih. Takođe, anksioznost može da potiče od trauma koje je osoba imala tokom ranijeg života.
Sa anksioznošću se nije dobro boriti, jer time upadamo u začarani krug i ova neprijatna osećanja se samo pojačavaju. Primera radi, ako želimo kontrolu nad svojim osećanjima i mislima, vrlo je moguće da ćemo osećati još veći strah ili strepnju ili da ćemo dobiti napad panike.
Anksioznost i depresija su često udružena oboljenja. Depresiju bismo mogli najjednostavnije definisati kao bolest raspoloženja, koja utiče na telo i na um.
Lekove za anksioznost trebalo bi uzimati isključivo nakon lekarskog pregleda gde će biti dijagnostikovan ovaj poremećaj. Takođe, lekovi se moraju uzimati u tačno propisanim dozama, koje se ne smeju prekoračivati, ako se osoba oseća loše, zabrinuto i sl. Tada je potrebno ponovo razgovarati sa psihologom, psihoterapeutom ili psihijatrom.
Zanimljivo je da se anksioznost pojačava sve dok se mi njoj opiremo i pokušavamo da se na taj način oslobodimo. Zato bi trebalo raditi suprotno – suočiti se sa njom bez panike, i ne bi trebalo pružati otpor, niti analizirati kako se osećamo i šta mislimo.
Anksioznost, naravno, ne možete da izlečite sami, ona najpre mora da bude dijagnostikovana, a potom lečena pod nadzorom lekara. Terapija može da podrazumeva primenu lekova, ali i psihoterapiju – razgovore sa terapeutom. U praksi se često koriste oba ova metoda zajedno i tada daju najbolje rezultate.
Deca najčešće pate od socijalne anksioznosti, a to bi značilo da ona strahuju od situacija kada bi trebalo da komuniciraju sa drugim ljudima, a takođe ih plaši pomisao da će morati da se nađu u centru pažnje.
Anksioznost ima svoje telesne simptome, i oni se najpre ogledaju u ubrzanom i pojačanom radu srca, što osobu može dodatno da uplaši i tako upada u začarani krug i stanje panike. Osoba može čak verovati da je životno ugrožena, da će dobiti infarkt, šlog... U stvari, po sredi je samo strah, koji se nakon nekog vremena povlači, ali su zato reakcije tela burne. U takvim stanjima, pored tahikardije, dolazi do skoka pritiska, uznemirenosti, gubitka daha i slično.
*Za sve precizne informacije, predlažemo da kontaktirate lekarske ordinacije koje su oglašene na stranici koju upravo čitate.