Magazin Sport Nestor i Zimonjić osvojili Sinsinati

Nestor i Zimonjić osvojili Sinsinati

by Administrator

zimonjic_nestor U finalu dublova u Sinsinatiju, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor, pobedili su braću Brajan rezultatom 2:1.
Meč je trajao skoro 80 minuta, a srpsko-kanadskom paru je ovo sedma titula ove godine.
Braća Brajan su u prvom setu napravila brejk u četvrtom gemu, nakon čega su poveli sa 4:1, a zatim osvojili još dva gema sigurnom igrom na svoj servis.
U drugom setu oba para su čuvala svoj servis, pa je odluka o pobedniku doneta u taj-brejku. Zimonjić i Nestor su u odlučujućem periodu drugog seta bili veoma ubedljivi i trijumfovali sa 7:2.
Poslednji set bio je još uzbudljiviji, pošto su Amerikanci imali vođstvo od 9:5 i nedostajao im je još jedan poen za pobedu.
Ipak, Zimonjić i Nestor su „vezali“ čak pet poena i preokrenuli na 10:9. Nakon još nekoliko neizvesnih trenutaka, kod rezultata 13:13, srpsko-kanadski par osvojio je dva poena zaredom i došao do trofeja.