Magazin SportOstali sportovi Čaba Silađi postavio rekord i uzeo zlato

Čaba Silađi postavio rekord i uzeo zlato

by Administrator

cabaSrpski reprezentativac Čaba Silađi oborio je u Atini državni rekord na 100 metara prsno rezultatom od 1:01,07 minuta. Silađi je na taj način osvojio zlatnu medalju poslednjeg dana međunarodnog mitinga „Akropolis Gran pri 2009“. Na istom mitingu Radovan Siljevski osvojio je srebrnu medalju u trci na 100 metara slobodno u vremenu 51,26 sekundi, dok je zlato pripalo grčkom reprezentativcu Joanisu Kaligarisu (50,24).
U toj trci sedmi je bio Ivan Lenđer (52,56), inače specijalista za delfin stil, dok je Nađa Higl bila četvrta na 100 metara prsno (1:12,96 minuta), a Milica Ostojić osma u finalu trke na 100 metara slobodno (59,50 sekundi).
Na mitingu u Atini srpski plivači osvojili su sedam medalja – tri zlatne, tri srebrne i i jednu bronzanu.